YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT TIR'ını ihbar eden belli oldu!
Adana'da durdurulan MİT TIR'larına yönelik ihbarı yapan kişi Jandarma İstihbarat'ta görevli kamu elemanı çıktı.
MİT TIR'ını ihbar eden belli oldu!
08 Şubat 2014 / 17:35 Güncelleme: 08 Şubat 2014 / 17:35

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Adana'da durdurulan TIR'larla ilgili "Ön raporda, hukuka aykırı bir organizasyon olduğu tespiti yapıldı. Sorumlular ve albay da bu gerekçeyle görevden alındı" açıklamasının perde arkasına SABAH ulaştı. TIR'larla ilgili ön inceleme raporunda organizasyonda yer alan tüm isimlerin tespit edildiği öğrenildi.

Suriye'ye insani yardım götüren MİT TIR'larının bir ihbar sonucu durdurulup aranmaya çalışılmasıyla başlayan soruşturmada ön inceleme tamamlandı. Buna göre Adana'da durdurulan TIR operasyonunun ucu paralel yapılanmanın Jandarma İstihbarat'taki unsurlarına uzanıyor. TIR'ların aranması için yapılan ihbarın daha önce iddia edildiği gibi Ankara'nın Çukurambar semtinden değil, Etlik'ten ankesörlü telefonla yapıldığı da tespit edildi.

Sızan bilgilerin dezenformasyon olduğu, gerçek ihbarcıyı perdelemek için Çukurambar'ın ortaya atıldığı anlaşıldı. Çukurambar'da daha çok, siyasetçilerin konut ve çalışma ofisleri Etlik'te ise birçok devlet kurumunun lojmanları ve merkezleri bulunuyor. Ön soruşturmada ihbarı yapan kişi ve bağlantılı olduğu kişiler de tespit edildi. İhbarı yapan kişinin tespiti, şoke edici bir gerçeği de ortaya koydu. Türkiye'yi "terörle ilişkili" gibi gösterip uluslararası kamuoyunda zor duruma düşürmeyi amaçlayan ihbarı yapan kişi, kamu personeli çıktı. Bu kişinin Jandarma İstihbarat'ta görevli olduğu belgelendi. Yine Jandarma İstihbarat'tan, TIR'ları aramak isteyen savcı ile aynı gece başka görüşmeler de yapıldığı belirlendi.

Derinleştiriliyor

İçişleri Bakanı Ala, Meclis'te gazetecilerin soruları üzerine "Hukuka aykırı organizasyon bulunduğunu" söylemişti. Ala'nın kastettiği organizasyonun da yine paralel devlet olarak bilinen yapı olduğu ifade edildi. Bu gelişmeler üzerine TIR operasyonu ile ilgili soruşturma derinleştirilerek, Jandarma İstihbarat içindeki boyutlarının tümüyle ortaya çıkarılması için düğmeye basıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Daha çok önceden planlanmış, ankesörlü telefonla yürütülmüş ilk başlangıcı. Orada savcıyla bir görevlinin gece vakti görüşmeleri vesaire var. İşin çok kurgulandığını ve o şekilde yürütüldüğünü biz, orada zaten gördük, ayrıntılı bilgiler var" demişti.

 

SABAH

18:01
 // PKK VE GERÇEK TERÖRİSTLER
Pkk gitmeseydi; bu teröristleri görürmüydük acaba. Yıllarca pkk sayesinde gizlenip büyüdüler. Bu teröristler silahla değil; ezan bayrak vatan diye dibimizi oymuşlar. Kaleyi içten almışlar....
08 Şubat 2014 18:01
KİME ÇALIŞACAK
 // DADAŞ
DEĞERLİ VANLI KARDEŞİM Bu Elemanın Kime Çalıştığını Merak Etmişsin 17 Aralıktan Sonra Olanları Takip Edersen Adrese Ulaşır Merakını Giderirsin Ama Kısa Yoldan Ben Söyleyeyim FETOOOOŞ UN PENSİLVANYA DEVLETİ ne Hızmet Adı Altında Hızmet Etmektedir. Sahipleri Gibi Kendileride VATAN HAİNİDİRLER Güneydeki En Çok Sevdikleri ÜLKENİN Uşaklığını Yapmaktadırlar. ...
08 Şubat 2014 Cumartesi 17:49
Kime çalışıyor?
 // Vanlı
Bu jandarma istihbarat elemanı kamu görevlisi hangi devlete çalışıyor merak ettim şimdi. Bunlardan çok var mı hala?...
08 Şubat 2014 Cumartesi 17:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler