YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT-PKK görüşmesini MOSSAD deşifre etti
MİT-PKK görüşmesini MOSSAD deşifre etti
14 Eylül 2011 00:50
MİT ve PKK yöneticileri arasında yapılan görüşme, PKK'nın sesi olan bir internet sitesinde yayınlandı. Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın, yayınlanan ses kaydına ilişkin önemli tespitleri var.

MİT ve PKK yöneticileri arasında Oslo'da yapılan görüşme kayıtları, PKK'nın sesi olan bir internet sitesinde, site yöneticilerinin bilgisi dışında ve site hacklenerek yayınlandı. Görüşmenin muhtevasına baktığımızda devletin terörü sona erdirmek için her türlü iyi niyeti sonuna kadar sergilediğini, geniş bir toleransla diyalog kurduğunu görüyoruz.

Barışın tesisi için hukukun bile etrafının dolaşıldığı sonucu çıkıyor. Hatta devletin, dışarıdaki  PKK yöneticileri ile İmralı'daki Abdullah Öcalan arasında mesaj taşıdığını anlıyoruz. Buna rağmen PKK terörü devam ediyor.

Bu görüşme kaydının başbakan Erdoğan'ın İsrail'e meydan okuyarak yaptığı Ortadoğu temaslarının ilk gününde yayınlanmış olması tesadüf değil.

Bu yayının İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman'ın Türkiye'ye karşı PKK ve Ermenileri destekleriz mesajından sonra gelmesi de tesadüf değil.

Bu yayınların İsrail savunucusu Sözcü gazetesinin yöneticilerinin İsrail büyükelçisi Gabi Levi ile yaptıkları gizli görüşmenin Türkiye'de bir gazetede deşifre edilmesinden bir iki gün sonraya gelmesi de rastlantı olamaz.

İsrail, Hakan Fidan'ın MİT müsteşarı olduğu günlerde zaten hemen onu İran yanlısı ilan etmişti. İsrail güya Başbakan Erdoğan ve Türkiye'ye "her şeyi deşifre ederiz, sizi sıkıntıya sokarız. Bizimle uğraşmayın" mesajı veriyor. Türkiye'de MHP ve ulusalcı kesimlere malzeme sunmuş oluyor. Türk milliyetçisi kesimleri hükümete karşı harekete geçirip, Türkiye'nin iç ve dış açılımlarını sabote edeceğini zannediyor.

Yeniçağ, Sözcü, Cumhuriyet, Aydınlık, Ulusal kanal gibi yayın organlarına pas veriliyor, malzeme çıkarılıyor. Yarın bu gazeteler bu konuyu manşet edecekler ve bunu kullanacaklar. MHP ve diğer ulusalcılar da bunu istismar edecekler. İsrail'in beklediği bu. Ama şunu bilelim ki bu konu da istismar edildiler Kürtlerin de Türklerin de gözü daha fazla açılacaktır.

Ama bunun sonu hayırlı olacaktır. Çünkü, Kürt vatandaşlarımızdan örgüte sempati duyanlar, devletin PKK'ya ne kadar iyi niyet ve tolerans gösterdiğini görecek ama PKK'nın buna rağmen eylemlere devam ettiğini anlayacak ve örgüte olan güven azalacaktır.

İsrail'inki tam bir zügürt tesellisi.

İsrail debelendikçe batacak. Başka çaresi yok..


13.09.2011
Alper TAN

 

ordan
 // hadi
sayın tan siz bu görüşmenin içeriğini okumadınız herhalde.her yönüyle rezalet bu görüşmelerin neyine arka çıkıyorsunuz anlamak mümkün değil okurken inanın kanım dondu.terörle böyle mücadele ile daha çok sürer sizde bol bol haber yaparsınız.neden yayınlamıyorsunuz o ses kaydının içeriğini hani nerde sizin objektif tarafsız haberçiliğiniz.israil başbakana mısır ziyareti öncesi iyi bir ayar çekmiştir sonucunda tahrir mitingi gazze ziyareti ve ateşli sert ...
15 Eylül 2011 01:49
mit
 // ali fırat
israille anlaşmalar yapan israile milyon dolar veren benim babam mazlum filistin halkınıda olduren israil dimi yazık size yazık israile verdiginiz o paralar la her gun bir filistinli olduruluyor peki filistin bitince ne olacak surye iran ırak zaten gitti snra turkiy acıyorum size hepinizin bilinç altında sapkın bir teror yatmakta ne zamana kadar kendi vatandajınızı öldurmekten vaz geçeceksiniz merak ediyorum umarım kendinize gelirsiniz...
14 Eylül 2011 07:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler