YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT görevlisiyim deyip dolandırdı
MİT görevlisiyim deyip dolandırdı
11 Ekim 2010 23:39
Kendisini MİT'te birim amiri olarak tanıtarak, 3 kişiyi 245 bin TL dolandırdığı öne sürülen kadın, tutuklandı.

Antalya'da kendisini Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) bir daire başkanlığında birim amiri olarak tanıtarak, 3 kişiyi 245 bin TL dolandırdığı ileri sürülen kadın, tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, MİT'te görevli olduğunu ve babasından miras kalan yüklü miktarda servete Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulduğunu söyleyen bir kadın tarafından 200 bin TL'sinin alındığını bildiren Y.A'nın ihbarı üzerine harekete geçen Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, Sevgi P'yi gözaltına aldı.

Sevgi P'nin, dolandırdığı kişilere, ölen babasının eski bir gazino sahibi olduğunu, kendisine yaklaşık 600 milyon TL nakit para, 150'den fazla daire, yat ve özel uçağın yer aldığı bir servet bıraktığını söylediği iddia edildi. Müşteki Y.A'nın yanı sıra F.Ç ve Z.B isimli iki kadından da para aldığı öğrenilen Sevgi P'nin, bazı borçlar nedeniyle hesapların TMSF tarafından dondurulduğu için mirası alamadığını söylediği ve mirası alması halinde onları da ortak edeceği vaadiyle F.Ç'den 25 bin TL, Z.B'den de 20 bin TL aldığı bildirildi.

Sevgi P, sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler