YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT, 3 soruya cevap arıyor
MİT, 3 soruya cevap arıyor
30 Mart 2014 13:00
Devletin zirvesinin dinlendiğinin ortaya çıkmasının ardından MİT de jet inceleme başlattı. Kayıtlar, kurumun üstün teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarında inceleniyor.

Akşam'da yer alan habere göre Suriye krizinin görüşüldüğü toplantının ses kayıtlarının tahrif edilerek internete sızdırılmasıyla ilgili, bir taraftan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlatırken diğer yandan da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ayrı bir çalışma yürütüyor. Jet hızıyla başlatılan araştırma, "casusluk faaliyeti" kapsamında ele alınıyor. İstihbarata karşı koyma kapsamında çalışmalarına devam eden MİT, ses kayıtları, "Kim ya da kimler tarafından nasıl kaydedildi, nereye servis edildi ve kimler tarafından internete yüklendi?" sorularının cevabını araştırıyor.

Kayıtlar inceleme altına alınıyor

Yüksek teknolojiyle donatılmış laboratuvarlara sahip olan istihbarat, ses kayıtlarını incelemeye başladı. Çıkan sonuçlar doğrultusunda ayrıntılı bir rapor hazırlamayı hedefleyen MİT'in, çalışmasını tamamlamasının ardından dosyayı, resen soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ileteceği öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler