YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mısır’daki katliamlara neden sessiz kaldınız?"
Başbakan Erdoğan, Mısır’daki askeri darbeyi ve bugün 200 kişinin öldürüldüğü katliamı sert bir dille kınadı. Erdoğan, bu duruma sessiz kalanları da eleştirdi.
"Mısır’daki katliamlara neden sessiz kaldınız?"
27 Temmuz 2013 / 23:42 Güncelleme: 27 Temmuz 2013 / 23:44

İstanbul’da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin iftar programına katılan Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Mısır’daki askeri darbeyi ve bugün 200 kişinin öldürüldüğü katliamı, bu duruma sessiz kalanları sert şekilde eleştirdi. Zulme karşı ses çıkarmayanların da o zulme ortak olduğunu söyleyen Erdoğan, Avrupa’nın, İslam dünyasının, Türkiye’de Gezi Parkı olayları sırasında ‘endişeliyiz’ diye gazeteye ilan verenlerin, Mısır’daki darbeye ve katliamlara neden sessiz kaldığını sordu.

Başbakan, “Mısır’da artık bir an önce halkın iradesine saygı duyulmasını bekliyoruz. Mısır’ın askeri darbenin arka planında olanları iyi biliyoruz. Onların da kendilerine çeki düzen vermelerini istiyoruz” dedi.Kendisini bugün en çok üzen şeyin; Mısır’da 200’den fazla insan ölürken, 5 bine yakın insan da yaralanırken, Tahrir Meydanı’nda bazı Mısırlıların havai fişekler atarak eğlenmesi olduğunu kaydeden Erdoğan, “Türkiye her zaman Mısır’ın yanındadır, olmaya da devam edecektir. Allah Mısır’ın mazlumlarına sabır versin diyorum” diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler