YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'daki katliam Türkiye'yi ayağa kaldırdı
Adeviyye Meydanı'nda toplananlardan 120'sinin hayatını kaybetmesi 4 bin 500 kişinin de yaralanmasına neden olan Mısır güvenlik güçlerinin saldırısı, yurdun her köşesinde protesto ediliyor.
Mısır'daki katliam Türkiye'yi ayağa kaldırdı
27 Temmuz 2013 / 14:20 Güncelleme: 27 Temmuz 2013 / 14:22

Mısır'da Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda toplanan demokrasi yanlılarına güvenlik güçlerinin ateş açması, başta Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği önünde olmak üzere yurdun her köşesinde protesto ediliyor.

Aralarında İHH'nında olduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu, Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda 120 kişinin ölümüne, 4 bin 500'den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan Mısır güvenlik güçlerinin saldırını protesto etmek üzere saat 12.00'de Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı.

Sivil toplum kuruluşları İstanbul'da da Fatih Cimasi'nde bir araya geliyor. Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah Sisi güçlerinin, demokrasi yanlılarına ateş açması burada yapılacak basın açıklamasıyla kınanacak.

Sakarya'da, Erzurum'da Lalapaşa Camisi'nde öğle namazından sonra, Adıyaman'da Demokrasi Parkı'nda saat 17.00'de, Bursa'da Merinos Parkı'nda saat 15.00'te, Kahramanmaraş'ta Ulu Cami'de ikindi namazından sonra, Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda saat 14.00'te Mısır ordusunun saldırısına karşı gösteriler düzenlenecek.

15:14
 // Zulum
Mısır halkı kendı ayakları üzerinde durabilmek için dogruldu. Ama israil ve abd mısır halkına ölümcül darbeyi indirdi.hemde mısırın bagrından çıkan ordunun içindeki hainlere yaptırttı bu ihaneti...
27 Temmuz 2013 15:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler