YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır, Suriye'de demokratik  dönüşüm istiyor
Mısır, Suriye'de demokratik dönüşüm istiyor
30 Aralık 2012 19:14
Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amr, başkent Kahire'deki bakanlık konutunda Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap Birliği Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi ile bir araya geldi.

Görüşmeden sonra, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Amr Rüşdi yaptığı açıklamada, ''Mısır, Suriye'de 'derhal' demokratik dönüşüm istiyor. Krizin barışçıl yollarla çözümü için bütün düzeylerdeki temaslarımız devam edecek'' dedi.

Amr, Suriye krizinin çözümünde askeri seçeneğe sıcak bakmadıklarını ve yabancı bir askeri müdahaleye karşı olduklarına işaret ederek, Suriye'de bir an önce geçiş sürecinin başlaması ve sistemli bir şekilde demokratikleşmenin sağlanmasının istenildiğini söyledi.

BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi İbrahimi, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldiği Moskova ziyaretinin ardından dün akşam Kahire'ye gelmiş, bugün de Kahire'deki Arap Birliği Genel Merkezi'nde Suriye krizini görüşmek üzere Arap Birliği Genel Sekteri Nebil el-Arabi ile görüşmüştü.


-Mısır Dışişleri Bakanı Amr, Suudi Arabistan'a gidiyor-


Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amr'ın, önümüzdeki cumartesi günü diplomatik temaslar için Suudi Arabistan'a gideceği bildirildi.

Amr'ın ziyareti sırasında mevkidaşı Suud el-Faysal ile bir araya geleceği belirtildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ziyarette başta Suriye krizi olmak üzere, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınacağı kaydedildi.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler