YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Miroğlu açıkladı: PKK'nın korkusu...
AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, son dönemde artan terör olaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Miroğlu;"PKK barıştan korkuyor. HDP’nin 6 milyon oy alarak 80 milletvekiliyle meclise gelmesi, PKK’nın korkularını tetikledi" dedi.
Miroğlu açıkladı: PKK'nın korkusu...
09 Eylül 2015 / 17:33 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 18:56

Kanal A ekranlarında yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programına konuk olan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, PKK'nın barıştan korktuğunu belirterek; "PKK  sivil siyasetin güçlenmesini ister gibi davranır ama bu somutlaşınca, PKK’nın bu defa ‘kendi sivil siyasetiyle’ yani sivil alanda kurduğu partilerle içsel mücadele ve çatışması  başlar" dedi.

İşte Orhan Miroğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Kandil’in çatışmayı yeniden başlatmasının bir değil birkaç sebebi var fakat barış korkusu bu sebeplerin başında geliyor. PKK barıştan korkuyor.PKK, her zaman HDP'ye destek oldu fakat HDP’nin 6 milyon oy alarak 80 milletvekiliyle meclise gelmesi, PKK’nın korkularını tetikledi.  Çünkü çok tecrübe edildi ve görüldü ki  PKK  sivil siyasetin güçlenmesini ister gibi davranır ama bu somutlaşınca, biz fark ederiz ya da etmeyiz. PKK’nın bu defa ‘kendi sivil siyasetiyle’ yani sivil alanda kurduğu partilerle içsel mücadele ve çatışması  başlar."

Çatışmalar Kürtlerin zararına

"Çözüm Süreci'ne rağmen şehirlerde maalesef bir yığınak yapıldı. Artık asker silahları bombaları dağlarda aramıyor, ilçelerde arıyor. Şehirlere yapılmış büyük bir tahkimat var.  Kimse Kürtlere bu çatışmanın onların yararına olduğuna inandıramaz. Her gün yüzlerce araç yakılıyor, hizmet götüremiyor, halk perişan halde...Bu mu halkın yararı? Doktor, hemşire öldürülüyor. Bir halk bu şekilde kuşatılmışken, başka dinamiklerin göreve geçirilmesi gerekiyor.  Sivil toplum örgütleri harekete geçmelidir. Bu kan gölü ortamından kurtulmak için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor."

HDP'nin amacı barajı aşmak değildi

"Seçimlere silahların gölgesinde girildi, Doğu ve Güneydoğu'da adil bir seçim olmadığını biliyoruz.  HDP, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'yi zayıflatmak istedi. Buna rağmen HDP'ye demokratik bir yaklaşımda bulunuldu. HDP yine de sonuçlardan memnun kalmadı. Çünkü; HDP'nin amacı barajı aşmak değildi,  AK Parti'yi iktidardan indirmekti. "

Oy verenler yeniden düşünüyor

"Bir ellerinde zeytin dalı ve diğer ellerinde ise silah var. Elinde zeytin dalı olduğu için oy verenler bugün bu olanlardan sonra kime oy verdiklerini bir kere daha düşünmeye başladı..."

Halk savaşı stratejisi yeniden uygulanıyor

" KCK, halk savaşı stratejini yeniden uygulamaya koydu. Amaç; çatışma zeminine girmeyi düşünen, bunu zaten çoktan zihninde şekillendirmiş örgüte bir zemin sunmaktı. Son zamanlarda terör saldırıları arttı. Küresel güçler de PKK'yı Türkiye'nin demokrasi gerçeğinden döndürüp; Suriye ve Ortadoğu'ya doğru yöneltti. Bazı kesimler ve  paralel medya bunun faturasını hükümete ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kesmekle meşguller"

Faturayı Erdoğan ve hükümete yüklemek çok yanlış

"Bu sonucu Sayın Erdoğan'a ve hükümete yüklemek çok yanlıştır. "Erdoğan'ın polisi ve askerine karşı savaşıyoruz" demek çok yanlıştır. Dikkat etmek gerekir ki "Erdoğan ve hükümetin boğazını sıkalım" diye yola çıkmışsınız fakat boğazı sıkılan Türkiye'dir.   Bu kadar hassas dönemde siyasi rekabeti ulusal çıkarların önüne koyarsanız siz de kaybedersiniz bu ülke de kaybeder."

Eylemlere dikkat! Sonu çok tehlikeli olur...

Eylemler sessiz bir çığlık gibi sakin yapılmalıdır; asla HDP binasına saldırılmamalıdır. Etnik bir ayrım yapılmadan demokratik yapılmalıdır. Çok sakin olunmalıdır. Biz ne olursak olalım bizi Türkiye aidiyeti olduğumuzu bilelim. Barış ve kardeşliğin hâkim olduğu; Türk, Kürt, Arap ve Farsların barış içinde yaşadığı topraklarda bugün acı, kan ve gözyaşı eksik olmuyor. Bu durumun sonu tehlikeli olur. Bizim akrabalıklarımız dostluklarımız var. İstenen zaten bizi etnik bir çatışmaya bizi sokmaktır. Bu, PKK'nın ekmeğine yağ sürmektir. 

KANALHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 // ysf
Dikkat etekli adam yolu kesmiş tabi kurt lerin yolunu kesmiş arabaları bakacağız diyor kurt kardeşim arabayı yakmadiyor araba kimin diyor devletin değil diyor terörist AKP nın aracı diyor dikat edilmeli önceden TC diyordu şimdi AKP nın diyor Hakkini savunuyoruz dediği kişilerin yanı kürtlerin araçlarını yakıyor diğer taraftan TC yerin AKP diyor devletin sahibini AKP zannediyor bizim muhalefette TAYYİP TAYYİP diyor başka birşey deniyor PKK da AKP AKP diyor başka bir şey denmiyor...
10 Eylül 2015 14:46
..
 // ..
sayın Miroğlu HDP ye PKK bir terör örgütü müdür deyilmidir.sorusunu ısrarla sorup cevabını alana kadar sormanızı lazım. her gün sorulmalı...
09 Eylül 2015 19:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler