YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mirkelam'ı kim meşhur etti?
Meğer Mirkelam’ı 28 Şubat sürecinde Genelkurmay meşhur etmiş... Dönemin Kültür Bakanı İsmail Kahraman'ın iddiası böyle...
Mirkelam'ı kim meşhur etti?
13 Nisan 2012 / 12:51 Güncelleme: 13 Nisan 2012 / 13:06

Dönemin Kültür Bakanı İsmail Kahraman 28 Şubat sürecinde Genelkurmay Psikolojik Harekat Dairesi’ndeki bir albayın şarkıcı Mirkelam’ı nasıl şöhret yaptığını anlattı.

Kanal a’da yayınlanan ve Bedrettin Uğur’un hazırlayıp sunduğu Siyaset Masası’na konuk olan dönemin Kültür Bakanı İsmail Kahraman bilinmeyen bir gerçeği ilk kez açıkladı. O dönem Milli Savunma Komisyonu’ndaki milletvekillerinin Genelkurmay’daki Psikolojik Harekat Dairesi’ni ziyaret ettiklerini belirten Kahraman, komisyon üyesi Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek’in şahit olduğu bir olayı anlattı: “Bizim Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek Bey’in dikkatini çekmiş; Halkı Yönlendirme Psikolojik Hazırlama. Nedir bu demiş albaya. Albay, bu demiş istediğimiz anda istediğimiz şekilde toplumu yönlendirmektir.”

İsmail Kahraman albayın verdiği örneği de anlattı: “Mesela dedi şarkıcı Mirkelam. Mirkelam kaç günde tanındı? 3 günde tanındı ve biz tanıttık. Demek ki birini ele alıyorsunuz hemen bir propaganda yapıyorsunuz ve operasyonu gerçekleştiriyorsunuz.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler