YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mirgün Cabas ve Savcı Sayan Canlı Yayında Birbirine Girdi
Savcı Sayan'ın katıldığı Mirgün Cabas'ın Her Şey programında olay çıktı. Cabas, "Terbiyesizliği sürdüremeyeceğim" deyip Sayan'ı yayından aldı.
Mirgün Cabas ve Savcı Sayan Canlı Yayında Birbirine Girdi
08 Nisan 2015 / 23:30 Güncelleme: 09 Nisan 2015 / 10:00

CNN Türk'te yayınlanan Mirgün Cabas'ın sunuculuğunu yaptığı Her Şey programında olay çıktı. AK Parti İzmir 2. bölge 7. sıra adayı, eski CHP'li Savcı Sayan'ın konuk olduğu programda Sayan ve Cabas birbirine girdi. Sayan'ın CNN Türk'e yüklenmesiyle başlayan tartışma, Mirgün Cabas'ın Savcı Sayan'ı yayından almasıyla son buldu.

Kavganın fitilini ateşleyen cümle

Mirgün Cabas'ın Deniz Baykal'ın arkasından ağlamasını hatırlatması üzerine Savcı Sayan, "Orada ağlamamın bir sebebi daha vardı. CHP'nin sizin medya grubunun eline geçeceğini bildiğim için hıncımdan ağlıyordum" dedi. Kavganın fitilini bu cümle ateşledi.

"O kadar makbul bir insan olsaydınız 7'nci sıradan aday koymazlardı"

Mirgün Cabas, bu sözler üzerine "Sizin siyasi kimliğiniz, siyasette kapladığınız ağırlık ülkede herhangi bir kişinin nifak sokması için işe yarayacak bir ağırlık değil. Bunun farkına varın da. Siz yanaştığınız partide 7. sıradan aday gösterilmiş bir insansınız. Bu kadar makbul bir insan olsaydınız sizi 7. sıraya koymazlardı." dedi.

Berkin Tweetini hatırlattı

Bunun üzerine Savcı Sayan, "Ben savcının ardından Berkin Elvan için attığınız tweet'i bildiğim için sizin ne kadar makbul bir insan olduğunuzu biliyorum" diyerek cevap verdi.

"Terbiyesizliği sürdürmeyeceğim" deyip yayından aldı

Berkin Elvan, tweet'ini hatırlatması üzerine Mirgün Cabas, "Bunu söylemek için zahmet edip yayına gelmeseydiniz. Telefonda konuşsaydık. Bunu Türkiye'nin önünde yapmakla gerçekten şov yapmak niyetinde olduğunuz anlaşılıyor. Bunu bana söylerseniz, ağzınızın payını alırsınız. Bu terbiyesizliği sizinle daha fazla sürdürmeyeceğim. Bugüne kadar hiç saygıdeğer bir profil çizmediniz. Şimdi rica ediyorum ya siz sesinizi kesin, ya da sizi yayından alacağım" deyip Savcı Sayan'ı yayından aldı.

Reklam dönüşü izleyiciden özür diledi

Cabas, reklam arasına gitti. Mirgün Cabas, reklam dönüşünde ise olanlar için izleyicilerden özür diledi.

19:40
 // ali
Mirgünün kendisi ve kemal kılıcdaroglunun çarklarıı o ksdar çok ki bunlar dönerken herkesi kendileri gibi zannedip böyle ithamlarda bulunuyorlar. Mirgün ancak yayından alır....
09 Nisan 2015 19:40
2023
 // yeni turkiye
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
09 Nisan 2015 Perşembe 18:55
Savci Bey
 // uykucu
Boyle cukur adamlarin programlarina istirak etmeyin lutfen....
09 Nisan 2015 Perşembe 11:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler