YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Miniklerin neşeli eylemi
Munzur üzerine yapılacak barajlara karşı çocuklar protesto gösterileri yaptı, şarkılar söyledi, Başbakan'a mektup yazdı
Miniklerin neşeli eylemi
28 Kasım 2009 / 18:06 Güncelleme: 28 Kasım 2009 / 18:07

Munzur ve Pülümür vadilerine yapılması planlanan barajlara karşı, kendilerine Munzur'un Çocukları adını veren ve yaşları 3 ile 6 arasında olan çocuklar, şarkılar söyledi, baraj karşıtı sloganlar attı, güvercin uçurdu ve Başbakan'a iletilmek üzere 'Baraj projelerinin iptal edilmesini isteyen' mektup yazdılar.

 
 

Öğle saatlerinde Belediye Yeraltı Çarşısı üzerinde 3-6 yaş grubu çocuklarından oluşan 50 kişilik çocuk grubu ve onları desteklemeye gelen kalabalık bir vatandaş grubu, Munzur ve Pülümür vadilerine yapımı planlanan barajlara karşı eylem yapmak üzere bir araya geldi. Bir palyaço kız ile birlikte slogan atıp oynayan grup daha sonra güvercin uçurdu. Küçükler, sırayla sahneye çıkarak barajlara karşı olduklarını söylediler. Daha sonra Emrah ve Lizge Karabulut kardeşler saz çalıp türküler söylediler.

Olga ve Eylem adlı kızlar keman çaldılar. Asmin adlı küçük bir kız çocuğu 'küçük kurbağa' şarkısını Zazaca söyledi. Alanın kenarına kurulan küçük bir stantda çocuklar renkli kalemlerle baraja karşı duygularını dile getiren resimler yaptı ve Başbakan'a iletilmek üzere mektup yazdılar. Müzik dinletisinin ardından mektuplar Tunceli Merkez Postanesi'nden Başbakan'a postalandı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler