YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minibüsçüleri memnun eden ceza
Minibüsçüleri memnun eden ceza
22 Temmuz 2010 13:10
Minibüsçülerin ayakta yolcu alamsına ilişkin kesilen cezalar hafifletildi... Daha çok ayakta yolcu alabilsinler diye.. E doğal olarak minibüsçüler de bu kararı memnuniyetle karşıladı...

Harem hattında çalışan minibüsçülerin Pazartesi günü gerçekleştirdikleri eylem sonrası "ayakta yolcu" cezası"nın gevşetilmesi minibüsçüler tarafından olumlu karşılandı.

Pendik E-5 Karayolu üzerinde yolcu taşıyan minibüslerin ayakta yolcu aldıkları gözlendi. Eylemden önce polis tarafından ayaktaki her yolcu başına 60 TL ceza kesildiğini söyleyen minibüsçüler eylemden sonra ise sadece 50 TL ceza kesilmeye başlandığını, bu durumdan memnun olduklarını belirtti.

Pazartesi günü E-5 Karayolu üzerinde eylem yapan minibüsçüler yol kapatma eylemi yapmış, uzun süre trafik normale dönmemişti. Eylemden sonra Anadolu yakasında E-5 üzerinde yolcu taşıyan minibüsçülere yönelik "ayakta yolcu taşıma" cezasının esnetildiği ve minibüsçülerin bu durumdan son derece memnun kaldıkları gözlemlendi. Polisin eylemden sonra ayakta yolcu başına 60 TL ceza kesilmesi yerine minibüs başına sadece 50 TL ceza kesmeye başladığını söyleyen minibüs şoförleri "Cezanın 50 TL'ye düştüğünü duyduk. Zaman zaman polis tarafından uygulama yapılıyor, sonuçta polisin de görevi bu yapmak zorunda. Şu anda benim aracımda ikisi çocuk 4 kişi ayakta. Cezaları göze almak zorundayız. Koltuk sayısına göre yolcu taşırsak zarar ederiz. Önceden ayakta 20 kişi varsa 1200 TL ceza kesiliyordu. Şimdi ise sadece 50 TL ceza kesiliyor. Bu cezayı da normal buluyorum" şeklinde konuştu (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler