YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mimarlardan Papa'ya mektup!
Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, 28 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ilk yabancı konuğu olarak ağırlanacak olan Papa Francis'e mektup yazdı.
Mimarlardan Papa'ya mektup!
12 Kasım 2014 / 07:49 Güncelleme: 12 Kasım 2014 / 07:53

Zaman Gazetesi'nde yer alan habere göre; mimarlar, 28 Kasım'da 'Saray'ın ilk yabancı konuğu olacak Papa Francis'e mektup yazarak, Atatürk Orman Çiftliği'ndeki 'kaçak saray'ın hukuksuzluğuna ilişkin rapor gönderdi.

Mimarlar, Papa'dan binada yapılacak davete katılmamasını, sarayın 'kaçak' olduğunu, bu yüzden yapıyı meşrulaştırmamalarını istedi.

Atatürk Orman Çiftliği'nde yapılan 'kaçak saray'a ilişkin olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi açtığı davaların yürütmeyi durdurma kararlarını dayanak göstererek, 'Ak Saray'ın meşrulaştırılmaması için tüm kurumlara devlet başkanlarına, elçiliklere davetlere katılmaması için mektup yazmaya ve dosya göndermeye devam edileceği vurgulandı.

Vatikan'dan randevu istediler

Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Atatürk Orman Çiftliği mücadelesini uluslararası boyuta taşıdık, buna devam edeceğiz, olumlu tepkiler ve cevaplar geliyor, yabancı basın kuruluşlarının ilgisi ve bilgi edinme istemi devam ediyor. Bu işin takipçisiyiz, gelen her yabancı konuğa raporlarımızı ve mektuplarımızı ayrıca ileteceğiz." dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Vatikan Büyükelçiliği'nden randevu istedi. Vatikan'a görüşme talebini ileten Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticilerinin Atatürk Orman Çiftliği'ndeki süreci konuşması, talanı konusunu Vatikan'a taşıması bekleniyor.

cha.jpg

Şikayet
 // Ferit AKÇAY
Bunlarda hiç şeref namus yokmu?
bunlar vatan haini ilan edilmeli....
12 Kasım 2014 18:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler