YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mimarlar Odası'ndan 3. Köprü için skandal açıklama!
Bazı meslek odaları, 3. Köprü güzergahını içeren plan değişikliğinin iptaline ilişkin karar hakkında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda köprünün 322 metrelik ayaklarının büst olarak kullanılabileği gibi ibretlik bir fikir ortaya atıldı.
Mimarlar Odası'ndan 3. Köprü için skandal açıklama!
19 Haziran 2015 / 02:20 Güncelleme: 19 Haziran 2015 / 02:30

Türkiye'de, halkı zerre kadar umursamayan "istemezükçü" zihniyet bugün inanılmaz bir fikir ortaya attı. Buna göre, Üçüncü Köprü tamamen iptal edilecek, köprünün hali hazırda yapılmış olan ayakları ise büst olarak kullanılacak.

Kuzey Ormanları Savunması ile Şehir Plancıları ve Mimarlar Odası’nın da aralarında bulunduğu meslek odaları, 3. Köprü güzergahını içeren plan değişikliğinin iptaline ilişkin karar hakkında basın toplantısı düzenledi.

Beşiktaş’ta bulunan Şehir Plancıları Odası’nda gerçekleşen toplantıda, 8. İdare Mahkemesi’nin “Kuzey Marmara-Beykoz-Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Geçişi ile Sarıyer İlçesi-Rumelifeneri-Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Geçişlerine İlişkin 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği"nin iptal kararı ele alındı.

Projenin bütünün iptali

Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası İstanbul şubelerinin açtığı ortak davada alınan iptal kararına ilişkin yapılan basın açıklamasında “3. Köprü artık 2 beton kuleden, Kuzey Marmara Otoyolu ise asfalt izinden ibarettir. Mahkeme plan değişikliklerinin İBB yerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayı ile yürürlüğe konmasını hukuka aykırı bulmuştur. Verilen kararla köprü ayaklarını her iki yakada 3. Köprü güzergahı ile bağlayacak ana koridorları içeren planlar iptal edilmiştir ki bu karar proje bütünlüğünün iptalini de gerektirir niteliktedir” ifadelerine yer verildi.

Köprünün ayaklarını büst yapacaklarmış

Şehir Plancıları Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Yıkıcı, kararın Kuzey Ormanları için çok önemli olduğunu belirterek projenin derhal durdurulması gerektiğini savundu. Yıkıcı, “Köprü ayaklarıyla kalabilir, biz bunu Kuzey Ormanları büstü olarak da adlandırabiliriz” diye konuştu.

 // mustafa
içip de saçmalayandan çok içmeden sacmalayandan korkarım.
düşmanımdan değil, dost görünenden korkarım.
inşaat işçisinden değil, mimardan korkarım....
19 Haziran 2015 17:49
mimarlarr
 // hasan
mimarlar odası neyin kafasını yaşıyor acaba yoksa hep alkollü gezdikleri içinmi böyleler yeter ama alkollü diye hep alttan aldık olmuyor böyle.Boşa kürek çekmeyin köprüde bitecek havaalanıda bunu böyle bilin havalarda ısındı şu alkolü az alın mazalllah çarpar......
19 Haziran 2015 Cuma 17:16
Boşuna Heveslenmeyin
 // Orhan KOCA
Yeni Türkiye rotasına devam ediyor....
19 Haziran 2015 Cuma 12:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler