YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milyonlar Filistin'e gitmek istiyor
Milyonlar Filistin'e gitmek istiyor
31 Mayıs 2010 17:46
Filistin'e gönüllü gitmek için imza kampanyası başlattılar

Gaziantep’te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Filistin’e gönüllü gitmek için imza kampanyası başlattı. Kısa sürede 1.000’e ulaşan imzalar, dilekçeyle Gaziantep Valiliği’ne sunuldu.
 

 “İyilik İçin Ben de Varım” isimli kampanyaya, Gaziantepliler büyük ilgi gösterdi. Kırkayak Parkı’nda toplanan sivil toplum kuruluşları, Filistin’e yardım götüren yardım gemisindeki Türk vatandaşlarını korumak için Gaziantep Valiliği’nden gelecek cevabı bekliyor. Kırkayak Parkı’nda toplanan yaklaşık bin kişi, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile Valilik makamına kadar yürüdü. Sloganlar eşliğinde kol kola yürüyen Gaziantepliler, yaklaşık 2 kilometre yürüdü. Dilekçeler, Gaziantep Valiliği’ne ve Suriye Konsolosluğuna verildi.  
 

İnsani Yardım Derneği (İHH) Gaziantep Şube Başkanı Şükrü Okudan, “Vatandaşlarımız, kendi vatandaşlarını korumak için imza kampanyasına katıldı. Bu imzaları, Gaziantep Valiliği’ne ve Suriye Konsolosluğu’na verdik. Yaklaşık bin’e yakın imza toplandı. Vatandaşlarımız, gönüllü olarak Filistin’e gitmek istiyorlar.” dedi.
 

Saldırıya maruz kalan Mavi Marmara yardım gemisinde bulunan Vehbi Rabbani Özberber’in oğlu Mehmet Şükrü Özberber de gönüllüler içinde yer aldı. “Biz insanlık için, insanlığın onuru için bir gemi çıkarttık. Mavi Marmara gemisinde benim babamda var. Onlara bir türlü ulaşamıyoruz. Ne telefonlar ne de uydu aracılığıyla ulaşamıyoruz. Fakat oradaki insanların morallerinin iyi olduğunu biliyoruz. Onlar orada bulunduğu sürece İsrail’e olan nefret artacak. İsrail’in terör çetesi olduğu ortaya çıkacak. Babama bir şey olmasından tabi ki korkuyorum. Yaralı mı, şehit mi oldu, hiçbir bilgimiz yok. Babam oraya şahit olmak için, bu onuru bize yaşatmak için gitti. Ayakta gelirse, şahit olarak gelecek, ayakta gelmezse de şehit olarak gelecek.” diye konuştu.
 

Grup, dilekçelerin verilmesinin ardından tekrar Kırkayak Parkı’na yürüdü. İHA

Filistin
 // Hüseyin Kamer
Bende gitmek istiyorum. Filistin deki kardeşlerimize Allah sabır şifa versin....
22 Temmuz 2014 Salı 21:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler