YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli Savunma Bakanı Yılmaz'dan IŞİD'e sert cevap
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında Sivas’ın Hafik ilçesine geldi.
Milli Savunma Bakanı Yılmaz'dan IŞİD'e sert cevap
22 Mart 2014 / 17:35 Güncelleme: 22 Mart 2014 / 17:36

Yılmaz, burada gazetecilere Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''Orası Türkiye Cumhuriyeti vatanına ait bir toprak parçası. Şanlıurfa'ya saldırıya ne karşılık verildiyse Süleyman Şah'a da o karşılık verilir” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara’dan kara yolu ile Sivas’ın Hafik ilçesine geldi. Burada, partililer tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, ilçe girişinde kurulan platformda miting düzenledi.

Miting sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, IŞİD güçlerinin Süleyman Şah Türbesi'ni kuşatması ve ''3 gün içinde Türk bayrağını indirmezse türbeyi yerle bir ederiz'' tehdidinin sorulması üzerine ''Orası Türkiye Cumhuriyeti vatanına ait bir toprak parçası, Şanlıurfa'ya saldırıya ne karşılık verildiyse Süleyman Şah'a da o karşılık verilir.

Biz hep şunu söyledik, bu coğrafyada Türkiye'yi kendisine hasım tutanın istikbali olmaz. Dolayısıyla da herkes ayağını dengeli atacak. Ne söylediğine dikkat edecek ve yaptığı hareketin ne sonuç doğuracağını kavraması lazım. Türkiye güçlü bir devlettir. Ve kendi vatan topraklarını koruma gücüne sahiptir" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, ''Abdullah Öcalan'ın 2015 yılında serbest kalacağı söylentileri var. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?'' sorusuna ise ''Böyle bir şey yok. Kendisi böyle bir şey söyledi mi? Ancak vatandaşın kafasını karıştırmak isteyen, bunu dile getirir. Barış süreci bu milletin lehinedir, menfaatinedir.

Milletin maddi kaynaklarını heder etmiyoruz. Boş yere harcamıyoruz. Hiç bir yere ateş düşmüyor. Biz bunu söylüyoruz. Güneydoğudaki insanlar da bunu söylüyor. Türkiye’nin dışında olanlar da Türkiye'nin geleceğinin iyi olmasını istiyor. Ancak Türkiye'nin geleceğinin iyi olmasını istemeyenler, ülkeyi karıştırmak için bahane arıyorlar. Böyle bir şey yok. Barış süreci devam edecek" karşılığını verdi.

Bakan Yılmaz daha sonra seçim çalışmalarına devam etmek üzere Doğanşar ilçesine geçti.

 

İHA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler