YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan PYD açıklaması
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan PYD açıklaması
14 Şubat 2016 23:56
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, PYD'ye yapılan operasyon hakkında açıklamalarda bulundu. Yılmaz, Angajman kuralları çerçevesinde ülkemize doğru bir atış yapıldığında buna caydırıcı bir şekilde misliyle karşılık verilir" dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin PYD operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "PYD, PKK unsurları tarafından Kilis bölgesine, Demirışık Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki Türkiye topraklarına havan mermisi atılmıştır. Angajman kuralları çerçevesinde ülkemize doğru bir atış yapıldığında buna caydırıcı bir şekilde misliyle karşılık verilir. 

Ülkemize havan mermisi gelmesi üzerine; Maranaz, Sicarnaz ve Minak Havaalanı ve Tel Rıfat ve Şafarikat bölgelerinde tespit edilen unsurlara karşı, fırtına bataryasıyla atış yapılmıştır. Bizim tarafımızda can kaybı yok, karşı tarafı da bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

ALAN KAZANIRSANIZ GÖÇE TEŞVİK EDERSİNİZ

PYD'nin her alan kazanması Türkiye'ye ilave göç demektir. Ülkelerin savaş ilanı eskiden sadece silahlı atışla oluyordu, şimdi siber saldırı dahi savaş gerekçesi sayılıyor. Yasadışı göç, gerek Türkiye'nin gerekse Avrupa'nın istikrarına tehdit görüldüğünden NATO Ege'ye gemi gönderme kararı aldı. Alan kazanırsanız, göçe de teşvik edersiniz. 

Türkiye 2,5 milyondan fazla göçmene kapıyı açmış. Bir saha temizleme, etnik arındırma var. Herkes yerinde durursa Türkiye kendiliğinden bir şey yapmaz ama ilave bir kazanım Türkiye'nin güvenliğine tehdit oluşturursa, Türkiye buna gerekli karşılığı verir.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler