YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekillikleri düşüyor mu?
Milletvekillikleri düşüyor mu?
23 Ağustos 2011 07:10
12 Haziran seçimlerinde Meclis’e giren BDP milletvekilleri Meclis’te yemin etmedi.

1 Ekim’den sonra BDP milletvekillerinin yemin etmemesi halinde milletvekilliklerinin düşürülmesi gündeme gelecek.

EKİMİ BEKLEYECEKLER

AK Parti’nin CHP ve MHP’nin de destek vermesi halinde BDP’lilerinmilletvekilliklerini düşürülmesini gündeme getirmesi bekleniyor. AK Parti 1 Ekim’den sonra BDP’lilerin Meclis’te yemin etmelerini bekleyecek. BDP’lilerin ekim sonuna kadar yemin etmemeleri halinde ise milletvekilliklerinin düşürülmesi gündeme getirilecek. AK Parti’nin, BDP’lilerin milletvekilliklerini düşürülmesini tek başına yapma yerine CHP ve MHP’nin desteği ile bu adımı atacağı belirtiliyor. AK Parti’nin, milletvekilliğini düşürme içinyeterli sayısının olmasına rağmen bu adımı tek başına atmayacağı öğrenildi. Anayasa’nın 84. maddesi Meclis çalışmalarına katılmayan milletvekillerinin milletvekilliğinin düşürülmesine imkan sağlıyor. Bu durumda Meclis 17 ilde ara seçim kararı alacak.

KAN KAYBEDECEK

Sadece BDP’lilerden düşen milletvekillikleri için ara seçim yapılacağı için BDP’nin 36 olan milletvekili sayısının yarı yarıya azalması bekleniyor. İstanbul,Mersin, Adana, Bitlis, Siirt veKars’ta bir milletvekili için yapılacak ara seçimlerde AK Parti’nin milletvekili çıkartmasına kesin gözüyle bakılıyor. (Bugün)

suçlu kim???
 // ibrahim çelikoğlu
Allah rızasını gözeterek yorum yapsak,söyleyecek söz yok.Kürt'ler Atatürk zamanıda baş kaldırdılar desek,yanlış olur.Herkezin baş kaldırdığı gibi onlarda katıldı.Bu sefer,ne?Nasıl'ı gözlerimizle gördük.Uğuşturucu rantını tattıranlar,Batılılar.Halâ saklı gizli desteklendiklerine şahit olduk.Başbakan;AB Diyarbakırdan geçeri duyduk.Ergenekon?vs.=Bizim onbinlerce insanımız,bilemediklerimizle,belki yüzbinlece insanımız öldü.Neden öldü?Şehitmi oldular...
23 Ağustos 2011 20:59
Milletvekillikleri düşsün
 // ONUR YILDIZ
bunların mecliste durması bile zaman ve ekomi kayıptır...
23 Ağustos 2011 09:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler