YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekilleri İsrail Büyükelçiliğine yürüdü
İsrail'in Gazze'ye yaptığı kara saldırısı, aralarında AK Parti ve CHP milletvekillerinin de bulunduğu grup tarafından Ankara'da protesto edildi.
Milletvekilleri İsrail Büyükelçiliğine yürüdü
18 Temmuz 2014 / 07:21 Güncelleme: 18 Temmuz 2014 / 07:41

Saat 01.30'da çok sayıda milletvekili, Çankaya protokol yolu üzerindeki İsrail Büyükelçiliği konutu önüne geldi. Milletvekilleri İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara harekatına yönelik yapılan protesto eylemine katıldılar. 

Çeşitli sloganlar atan kalabalık, İsrail'e lanet okudu. Polis ekipleri ise konut ile büyükelçilik binası önünde yoğun güvenlik önlemi aldı.

Büyükelçilik konutu önünde toplanan kalabalığa seslenen Ak Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, "15 gündür devlet terörü uygulayan işgalci İsrail Filistin topraklarını bombalamak suretiyle Filistin'e kan gölüne çevirdi. Biz TBMM olarak şuanda burayız, meclis şuanda tatil oldu, yarın da tatil olacak" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise, İsrail devletinin haydut devlet olduğunu belirterek, "Hepimizin başı sağ olsun. İsrail'in yaptığı bir haydut devletin yapacağı eylemdir. Bu eylemleri yapanlara ancak haydut denir. Haydut olan devlete gereken dersin verilmesi gerekir. Ezilen Filistin halkı ile beraberiz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından milletvekilleri konut önünden ayrıldı.

Türkiye tarihinde bir ilk

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Ali Şahin yaptıkları eylemi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk olarak yorumladı. Şahin twitter hesabından şunları yazdı: "TC Tarihinde ilk kez AK Parti Milletvekilleri olarak TBMM'yi kapatarak Elçilik önünde İsraili protesto ettik..."

alkisliyorum
 // erdal san
bu vekiller turk halinin vijdaninin sesi oldular. türk siyasi tarihinde bir ilk
kutlatım...
18 Temmuz 2014 08:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler