YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekilinin torununu kaçıranlara linç girişimi
Fidye için vekil torununu kaçıranlar linç edilmek istendi
Milletvekilinin torununu kaçıranlara linç girişimi
04 Temmuz 2009 / 15:32 Güncelleme: 04 Temmuz 2009 / 00:00

Şanlıurfa'nın bağımsız milletvekili ve Şeyhanlı aşiretinin lideri Seyit Eyüpoğlu'nun torunu kaçıran fidyeciler, adliyeye çıkarılışı sırasında linç edilmek istendi. Polis zanlıları zor kurtardı   


Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyüpoğlu'nun torunu 12 yaşındaki Seyit Eyüpoğlu'nu evinin önünden kaçırarak fidye isteyen şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye çıkarıldı. Şüphelilerin adliyeye çıkarılacaklarını öğrenen milletvekili Eyüpoğlu'nun yakınlarının da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik bir grup geniş güvenlik önlemlerinin alındığı adliye binası önüne geldi. Çevik kuvvet polisinin çevre güvenliğinden dolayı Şeyhanlı aşiretine mensup taraftarlarını adliye bahçesinden dışarı çıkardı. Polis kapı önünde bahçeye kimsenin girmemesi için barikat kurdu. Bu sırada fidyecileri taşıyan özel harekat polisine ait zırhlı 3 araç adliye bahçesine girdikten sonra zanlıları araçtan indirdi. Fidyecilerin araçtan inişi sırasında barikatın önünde bekleyen Eyüpoğlu taraftarları polisin tüm engellemelerine rağmen zanlılara saldırarak linç etmek istedi. Elleri kelepçeli olan zanlılar polisin koruması altında zor anlar yaşarken milletvekili taraftarları ise fidyecilere tekme tokat girişerek tehdit edici sözler söyledi. 'Hepinizi öldüreceğiz', 'Artık bundan sonra hepiniz ölüsünüz' diyen Eyüpoğlu'nun öfkeli yakınlarını durdurmakta zorlanan polis, fidyecileri tekrar zırhlı araca bindirerek adliyenin arka kapısından içeri sokmak zorunda kaldı. Zanlıların arka kapıdan girdiğini gören taraftarlar ise buraya kadar gelerek tehditlerini savurdu. Arbede sırasında bazı polisler başlarına ve yüzlerine aldıkları darbeler sonucunda hafif şekilde yaralandı.


Yaşananların ardından fidyeciler tarafından kaçırılan 12 yaşındaki Seyit Eyüpoğlu'nun işadamı babası Abdurrahman Eyüpoğlu'da olay yerine gelerek taraftarları adliyeden uzaklaştırarak sakinleştirmeye çalıştı. Olaya karışan Kadir A, Kavas A., Mehmet U., Mehmet Y., Ömer Faruk A., Mehmet A. ve Yakup K. 'Organize suç örgütü kormak, ölümle tehdit etmek, suç örgütüne üye olmak, küçük yaşta çocuk kaçırmak' suçlarından adliyeye çıkarıldı. 


OLAYIN GEÇMİŞİ


Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili ve Şeyhanlı Aşiretinin lideri Seyit Eyüpoğlu'nun torunu Seyit Eyüpoğlu, evinin önünde oyun oynarken kaçırılmıştı. Fidye amaçlı kaçırılan küçük çocuk için ödenen 150 bin TL7den sonra aynı gece serbest bırakılmış ve polis olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlatmıştı. Paranın tesliminin ardından fidyecileri takip ederek 4 kişiyi yakalayan polis, olayla ilgili 5 kişi daha gözaltına aldı. Olayla ilgili 3 kişi daha aranırken, kaçırılan çocuğun Emniyet'te psikolog gözetiminde ifadesine başvuruldu. Başından geçenleri anlatarak fidyecilerle ilgili bilgiler veren Seyit, polisin şüphelileri yakalamada yardımcı oldu.


Küçük çocuğun kaçırılması ve fidye istenmesinin ardından ailenin bildirimi ile harekete geçen polisin, Eyyüpoğlu Ailesi'nin her denileni yapmasıyla sonuca ulaştığı öğrenildi. Baba Abdurrahman Eyyüpoğlu, kendisinden istenen 150 bin lirayı, Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın olan Şanlıurfa- Gaziantep Otoyolu'nun girişinde, fidyecilere teslim etti. Çocuğun bırakılmasının ardından polis, çocuğun telefonundan, kaçıran kişilerin cep telefonu sinyallerini dikkate alarak, son görüşmelerin Organize Sanayi Bölgesi'nde yapıldığını saptadı. Çalışmalarını fidyenin de ödendiği bu bölgede yoğunlaştırdı. Plakasız araçlar takibe alınıp, 4 şüpheli bir otomobilde yakalandı. Olayı gerçekleştiren grupta yer aldıkları anlaşılan 4 kişinin ifadesi sonucu, fidyecilerin sayılarının 12 olduğu anlaşılınca, bu sabaha karşı 5 kişi daha yakalandı


haber 7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler