YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekilinin kalça kemiği kırıldı
Milletvekilinin kalça kemiği kırıldı
03 Haziran 2010 20:15
Şırnak'ın Silopi ilçesinde Habur Sınır Kapısı'na doğru yürümek isteyen grup ile yaşanan arbedede Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın kalça kemiğinin kırıldığı iddia edildi.

Silopi'de, aralarında BDP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır ve Hasip Kaplan ile BDP'li belediye başkanlarının bulunduğu grup, Habur Sınır Kapısı'na doğru yürümek istedi.

Göstericiler, güvenlik güçlerinin, yürüyüşün izinsiz olduğunu belirterek, dağılmaları uyarısında bulunmasına rağmen yürüyüşe devam etmek istedi. Bunun üzerine güvenlik güçleri, gruba müdahale etti. Göstericiler arasından bir grubun taşla karşılık vermesi üzerine güvenlik güçleri, grubu dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su kullandı.

Çıkan arbedede milletvekili Sevahir Bayındır yaralandı. Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Bayındır'ın bacağında sol femur boyun kırığı oluştuğu, bu nedenle yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Mardin'e gönderildiği, buradan da ambulans uçakla Ankara'ya gönderileceği öğrenildi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler