YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekili adayı olacak mı?
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, milletvekili adayı olup olmayacağı ile ilgili soruyu cevapladı.
Milletvekili adayı olacak mı?
06 Mart 2011 / 17:24 Güncelleme: 06 Mart 2011 / 17:26

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, milletvekili olmayı düşünmediğini söyledi. Gazetecilerin, daha önce mitingleri organize eden Nur Serter ve Necla Arat'ın CHP'den milletvekili adayı olduğunu hatırlatması üzerine Çölaşan, "Cumhuriyet mitingleri düzenleyeceğim ama CHP'den milletvekili olmayı düşünmüyorum." cevabını verdi.

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan Eğitim İş Sendikası'nın düzenlediği kahvaltılı toplantısına katıldı. Kahvaltının ardından konuşan Çölaşan, kadınların devrim yasaları ile özgürlüklerini kavuştuğunu söyledi. Erkek egemenliği ve siyasiler yüzünden kadınların yeterince özgür olmadığını savunan Çölaşan, sorunun Türk toplumunun genel sorunu olduğunu ifade etti.

Programın sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Tansel Çölaşan, bir gazetecinin; "Cumhurbaşkanı seçim sürecinde Nur Serter ve Necla Arat Cumhuriyet mitingleri düzenlemişti. Ondan sonraki süreçte dikkat ettiğimizde ikisi de CHP Milletvekili oldu, sizinde CHP'den Milletvekili olma ihtimaliniz var mı?" sorusuna ADD Genel Başkanı Çölaşan, "Yok benim hiç milletvekilliği ile ilgim yok.  Ben burada çok daha özgürüm. Siyasi partilere girdiğinizde o siyasi partinin  görüşleri  egemen oluyor. Belki özgürlüğünüzü bile kaybediyorsunuz. Benim siyasi partilerle hiç ilgim yok. Görüşlerimi en iyi ifade ettiğim yerdeyim. Öyle bir şeye de niyetim yok" şeklinde cevap verdi.

Gazetecinin; "CHP'den milletvekili olma teklifi gelse kabul eder misiniz?" sorusuna ise Çölaşan, "Teklif yok, gelse de kabul etmem. Hiç böyle bir gündemim yok. Çünkü ben özgür, istediğim gibi konuşmak isterim. Ters giden bir politikaya uymam." şeklinde cevap verdi. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler