YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Milletin şerefini ayakta tutacağız"
"Milletin şerefini ayakta tutacağız"
13 Ocak 2014 23:46
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, şerefsizler ne yaparsa yapsın bu milletin şerefini ayakta tutacaklarını söyledi.

Davutoğlu, "Tahsin Bey'in her zaman kullandığı sözü ben de tekrar ediyorum. Şerefsizler ne yaparlarsa yapsınlar bu milletin şerefini ayakta tutacağız. Kimden hangi sebeple gelirse gelsin, üstümüze hangi yöntemlerle yürürlerse yürüsünler, bu azizi bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandırmaya devam edeceğiz" dedi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Büyükelçilere Marriott Otel'de akşam yemeği verdi. Yemeğe, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

Bakan Davutoğlu, yemekte yaptığı konuşmada, Dışişleri mensuplarının ailelerine teşekkür etti. Davutoğlu, "Çok az meslekte Dışişleri camiasında olduğu kadar ailelerle birlikte bu meslek icra edilir. Birçok meslekte aileler arasında eşler arasında kendi tercihleri yol yürüme imkanı daha kolay. Mekan değişikliği olmaz, herkes kendi yolunu çizebilir" ifadelerini kullandı.

Sinerji oluşturmak için büyükelçilerle buluşma gerçekleştirdiklerini belirten Davutoğlu, istediklerinin Türk diplomatlarının dünya çapında bir fark oluşturabilmesi olduğunu ifade etti.

Büyükelçi Tahsin Burcuoğlu da, kendisine konuşma yapmasının teklif edildiğini söyleyerek, "Dışişleri'nde 41 koca yıl. Bu 41 yılda devre arkadaşlarımızla birlikte sadece Dışişleri Bakanlığımızın değil, ülkemizin, bölgemizin, dünyanın seyrine tanıklık ettik" şeklinde konuştu.

Burcuoğlu şunları kaydetti: "Türkiye'nin sıkıntılı ve güzel günlerinde birlikte çalıştık, birlikte sevindik, şerefsizler karşısında birlikte öfkelendik. 'En büyük Türkiye' dedik. Ama kader utansın dediğimiz oldu. Ama camianızın, ulusumuzun, ülkemizin gücüne hep inandık, zor günlerde karamsarlığa kapılmadık, ileriye hep ümitle, cesaretle, kararlılıkla, güvenle baktık" şeklinde konuştu.

İslam İşbirliği Teşkilatı eski Genel Sekreteri Ekmelerin İhsanoğlu da, teşekkür konuşması yaptı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler