YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mihraç Ural kimdir, ne iş yapar?
Mihraç Ural kimdir, ne iş yapar?
29 Mart 2016 21:54
Başta Reyhanlı saldırısı olmak üzere Suriye’deki birçok katliamın baş aktörü Aciler Grubu lideri terörist Mihraç Ural, Suriye'de öldürüldü. Mihraç Ural kimdir? Mihraç Ural ne iş yapar? Detaylar haberimizde

Terör ve istihbarat birimleri, Suriye'deki birçok katliamda parmağı bulunan ve 11 Mayıs 2013'te Reyhanlı'da düzenlenen saldırıda 52 kişinin ölümünden sorumlu terörist Mihraç Ural öldürüldü.

MİHRAÇ URAL KİMDİR?

Hatay'ın Antakya ilçesinde doğdu. THKP-C örgütüne girdi. Mahir Çayan’dan sonra THKP-C’de bölünmeler yaşandı. THKP-C Acilciler örgütü daha çok Hataylılar’dan oluştu. Örgüt özellikle Hatay’da kök saldı. Acilciler Örgütüne 1976 yılında Yüksel Eriş aracılığıyla katıldı. Örgütün liderliğini üstlendikten sonra Acilciler’in ana kanadı Halkın Devrimci Öncüleri’ni oluşturdu. 

BOMBALAMA EYLEMİNE GÖZCÜ OLARAK KATILDI

1977 yılında Adana'daki ABD Konsolosluğu bombalama eylemine gözcü olarak katıldı. 10 Mart 1978 tarihinde banka soygunu nedeniyle bir operasyonda yakalandı. 1980'de Adana Cezaevi'nde gardiyanlara para verilerek sahte tahliyeyle kaçması sağlandı. 

1980'in Mayıs ayında Suriye'ye gitti. Ertesi yıl Hafız Esad'ın kardeşi Cemil Esad'ın emriyle vatandaşlık belgesini aldı. Lazkiye’ye yerleşti. 

URUBA ADLI ÖRGÜT İLE ÇALIŞTI

Suriye'de Hafız Esad’ın akrabası ve Cemil Esad'ın sekreteri olan eşi Malak Fadal adlı bir kadınla evli. Kendisinin üzerinde çok sayıda gayrimenkulü var. 

Hatay'ın Suriye'ye bağlanması için uğraşan Uruba adlı bir örgütle çalıştı. Kendisini de 'Genç Uruba'cı olarak tanıttı. 

Öcalan'ı 'kadim dostum' diye anlatır. 

Mihraç Ural liderliğindeki örgüt, Esad yanlısı ‘Mukaveme Suriye’ adlı milis grubu ismiyle Lazkiye dağlarında Özgür Suriye Ordusu ile savaşıyor. 

Ural’ın Lazkiye’ye bağlı Türkiye sınırına 10 kilometre mesafedeki Kesep bölgesinde yürütülen operasyonlara liderlik yaptığı da biliniyor. 

Acilciler özellikle Hatay’da Esad yanlısı gösteriler düzenlemekle suçlanıyor.

 // Kerim
Zalimler için yaşasın cehennem...
30 Mart 2016 20:47
 // metin şentürk
Musluman. Onuruyla sahsiyetiyle birdefa ölür.ural gibi kafirler yasami boyunca binlerce defa ölürler ve akibeti cegennem olurlar.cehenneme aday kafirlere cehennem ebedi olsun inseallah....
30 Mart 2016 10:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler