YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'ye Türkeş'i hatırlattı
Seçim çalışmalarını memleketi Adana'da sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, merhum Alpaslan Türkeş'e yapılan zulümü hatırlattı.
MHP'ye Türkeş'i hatırlattı
08 Haziran 2011 / 23:58 Güncelleme: 09 Haziran 2011 / 00:29

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, ''CHP zihniyeti tabutluklarda, Alpaslan Türkeş'in tırnaklarını sökmüştü... Bunlar milletin dişini, tırnağını söktüler, Allah korusun iktidara gelseler milletin iflahını sökerler'' dedi.

Çelik, merkez Yüreğir ilçesi Şehit Erkut Akbay Mahallesinde düzenlediği açık hava toplantısında, işi gücü eleştirmek olan, projeleri olmayan, yalan, inkar ve asimilasyondan başka hiç bir politikaları olmayanların tek tek herhangi bir sonuç elde edemeyeceklerini anlayınca aralarında ittifak kurmaya başladıklarını belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hakkari mitinginde kepenkleri kapattıranların CHP'ye farklı davrandığını belirten Çelik, ''BDP, Kılıçdaroğlu Hakkari'ye gittiğinde kepenklerin açılması için halkı tehdit ediyor'' dedi.

Çelik, 11 yıl sonra Devlet Bahçeli'nin Diyarbakır'da miting yaptığını, KCK ve PKK'nın açıklama yaparak MHP mitinginde olay çıkarılmaması için talimat verdiğini savundu.

''Bahçeli, gece gündüz AK Parti'yi eleştirirken, KCK ve PKK'dan kendisine gelen destek karşısında niye sessiz kalıyor '' diyen Çelik, şöyle devam etti:

''Bahçeli, bu desteğin sırrını bütün Türkiye'ye açıklamak zorundadır. Kılıçdaroğlu, Hakkari mitinginde BDP tarafından verilen desteği açıklamak zorundadır. BDP çıkıyor açıklama yapıp 'biz bir kişiyle koalisyon yaparız. O da CHP olur' diyor. Ergenekonları, çeteleri, darbecileri meclise taşımaya çalışan CHP'ye, onla koalisyon yaparız diyen BDP eşbaşkanı bu desteği niye verdiğini çıksın Kürt vatandaşlara açıklasın.

Kılıçdaroğlu, utanmadan çıkmış Başbakanın dişlerini sökeceğim diyor. CHP zihniyeti tabutluklarda, Alpaslan Türkeş'in tırnaklarını sökmüştü, Ülkücülerin ve Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'na diyeceği birşey yok mu  Bu CHP zihniyetidir. Bunlar millete refah getirmezler. Bunlar milletin dişini, tırnağını söktüler, Allah korusun iktidara gelseler milletin iflahını sökerler.''


-ANA DİL-


Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Diyarbakır'da düzenlediği mitingdeki söylemlerine de değindi.

Bahçeli'nin ana dil hakkında söylediklerini eleştiren Çelik, şunları kaydetti:

''Bahçeli, Diyarbakır'da Kürt, Zaza kardeşlerimize 'ana dilinizle konuşsanız ne olacak, ekmek mi bulacaksınız' diyor. Sayın Bahçeli senin anlamadığın budur. Ana dil insanın onurudur. İnsan onurunu ekmekle değişmez. Sen insanları anadillerinden mahrum etmek üzere politika güderken, karşısında ekmek vaat ediyorsan, insanların analarından öğrendiği dillerini ekmekle değiştirmelerini istiyorsan, Kürt vatandaşlarımızı anlamamışsın demektir.''

Çelik, Kılıçdaroğlu'nun seçime 10 gün kala demokrasiyi hatırladığını, demokrasi raporu yayınlayarak 12 Eylül ve 12 Mart darbelerini eleştirdiğini anımsattı.

Kılıçdaroğlu'nun 27 Mayıs darbesini niye eleştirmediğinin sorulması gerektiğini belirten Çelik, ''Başbakan Menderes'in asıldığı, Türkiye'deki bütün kötülüklerin arkasında olan 27 Mayıs darbesini niye eleştirmiyorsun '' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler