YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'ye saldırıda yeni gözaltılar..!
MHP'ye saldırıda yeni gözaltılar..!
28 Ocak 2014 08:57
Esenyurt'ta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçim bürosunda yaşanan silahlı saldırıyla ilgili gözaltı sayısı 7'ye yükseldi.

Yakalananların 4'nün aynı aileye mensup kişiler olduğu belirtildi. Polis, olayların fitilini bir seçim minibüsünün içinde bulunan 4 kişi ile yolda yürüyen bir kişi arasında başlayan tartışmanın ateşlediğini tespit etti. Olayla ilgili 2 kişinin daha arandığı öğrenildi.

Esenyurt'ta dün meydana gelen olayda bir kişi hayatını kaybetmiş 5 kişi de yaralanmıştı. Polis tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis önce olaya karıştığı tespit edilen biri yaşı küçük, 4 kişiyi gözaltına almıştı. Bu kişilerin ifadesi doğrultusunda öğle saatlerinde 3, yaşı küçük şüphelinin de yakalanmasıyla gözaltı sayısı 7'ye yükseldi.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada olayın detaylarıda netleşmeye başladı. Soruşturma sonucu olay şöyle gelişti:

Bir seçim minibüsünde bulunan 4 kişi yolda yürüyen bir gençle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine minibüsten inen kişiler yolda yürüyen genci darp etti. Darp edilen kişi koşarak arkadaşlarının yanına gidip olayı anlattı. Gençler mahallede minibüsü ararlarken seçim bürosu önünde park halinde olduğunu gördü. Gençler aracı taşladıktan sonra olay yerinden kaçtı. 4 genç peşlerinden koşanlardan kurtulmak için ilk dayak yiyen kişinin dayısının evine sığındı. Gençler olayı dayıya anlatınca dayı gencin babasını telefonla arayıp durumu anlattı. Bunun üzerine toplanan aile üyeleri ve gençler tekrar Seçim Bürosu önüne gitti. Burada yaşanan kavga sonucu bir kişi öldü 5 kişi yaralandı.

Yetkililer saldırıyla ilgili gözaltına alınan 4 yaşı küçük şüphelinin sorgusunun Çocuk Şube Müdürlüğü'nde diğer 3 kişinin ise Asayiş Şube Müdürlüğü'nde devam ettiğini olayla ilgili 2 kişinin daha arandığı öğrenildi.

 

DHA

ceza
 // osman
olmaz kardeşim adam hırsızlık yapıyor ceza almıyor adam yaralıyor yine yok olmaz birincide suçun durumuna göre 1 yılan 3 yıla kadar 2 cide 3 den 5 yıla kadar 3 cüde 15 yıl yatması lazım neymiş hırsız yatak odasın girerse öldürdüm haklıyım evin içinde olursa haksızım adam haneme tcavüz etmiş böyle kanunmu olur suçlulara teşvik niteliginde ...
28 Ocak 2014 Salı 09:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler