YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'ye molotof
MHP Pazarcık ilçe teşkilatına molotofkokteyli atıldı.
MHP'ye molotof
22 Ocak 2011 / 16:46 Güncelleme: 22 Ocak 2011 / 17:50

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde MHP İlçe teşkilatı binasına, molotofkokteyli atıldı.

Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezindeki 12 Eylül Caddesi'nde bulunan MHP Pazarcık İlçe Başkanlığına ait binaya gelen ve henüz kimlikleri belirlenemeyen kişi ya da kişiler, binanın camlarını kırıp, içeriye molotofkokteyli attıktan sonra kaçtı.

Binada çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucunda büyümeden söndürüldü. Binanın boş olduğu bir sırada meydana gelen olayda, binada bulunan sandalye ve masalar yanarak zarar gördü.

Yetkililer, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve saldırganların yakalanmasına çalışıldığını, olay yerindeki MOBESE kayıtlarının da incelenmeye başlandığını bildirdiler.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ise olaydan sonra MHP Pazarcık ilçe teşkilatına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu ve olayın faillerinin en kısa zamanda bulunacağını ifade etti.

Aydın, olayın bir provokasyon olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirenlerin başarıya ulaşmasının mümkün olamayacağını kaydetti.

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı ise teşkilatlarına karşı yapılan saldırıyı üzüntü ile karşıladıklarını belirtti ve güvenlik güçlerinin bu konuyu aydınlatacaklarına inandığını dile getirdi.

MHP Pazarcık İlçe Başkanı Ali Kaykı da yaptığı açıklamada, 1980 öncesindeki olayları tekrar canlandırmak isteyenlerin olduğuna dikkati çekti. Kaykı, '' Alevisiyle, Sünnisiyle hepimiz kardeşin. Kesinlikle Pazarcık'ta bizi bölmeye, parçalamaya kimsenin gücü yetmez. Biz, Pazarcık'ta hep birlikte yaşamayı arzu ediyoruz. Bizlerin arasına kimse nifak sokamaz'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler