YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'ye Maun sureli gönderme!
Dün MHP'nin Ani harebelerinde kıldığı namaza Bakan Bağış'tan tepki geldi. Bağış, "namaza başlamışken, Maun suresini de okusunlar" dedi... İşte Maun süresinin anlamı...
MHP'ye Maun sureli gönderme!
02 Ekim 2010 / 11:27 Güncelleme: 02 Ekim 2010 / 11:30

Bakan Bağış, MHP lideri Devlet Bahçeli ve bir grup MHP'linin Kars'taki Ani Harabelerinde cuma namazı kılmasıyla ilgili ne düşündüğünün sorulması üzerine şunları söyledi:

"MHP yönetiminin namaz kılması, dua etmesi olumlu bir gelişme, iyi bir başlangıç. Hazır başlamışken kendilerine tavsiye ederim, Maun suresini de okusunlar. Orada dikkat etmeleri gereken bazı uyarılar var."

İŞTE MAUN SURESİ'NİN ANLAMI

Dini yalan sayanı gördün mü? Öksüzü kakıştıran, yoksulu doyurmaya yanaşmayan kimse işte odur. Vay o namaz kılanların haline ki: Onlar kıldıkları namazdan gâfildirler. Onlar gösteriş yaparlar. Onlar basit şeyleri (ödünç) dahi vermezler. (A.A.)

yalan
 // vatandaş
dini yalanlayanı gördün mü?(maun süresi 1.ayet)şeklinde tercüme edilen ayetin arapçası"biddiin"(din ile),"din ile yalanlayanı gördünmü"şeklindedir.arapça"bi"harfi cerdir ve "ile" anlamı katar"bismillah"taki allahın ismiyle gibi,din ile yani din kisvesi altında insanları kandıranlardan bahsetmektedir,ama din ile yalanlayanlar herşeyi oldugu gibi bu ayetide yalanlamıştır.tüm meallerde "dini yalanlayanı gördünmü"olarak gecmektedir,surenin devamı da dinsizle...
02 Ekim 2010 12:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler