YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin eleştirileri sürüyor
MHP'nin eleştirileri sürüyor
20 Eylül 2011 14:19
MİT'in terör örgütü PKK ile yaptığı ileri sürülen görüşmeyi sert bir dille eleştiren MHP'nin gündeminde yine bu görüşme vardı. MHP Geneş Başkan Yardımcısı Yalçın, Erdoğan'ın bu pazarlığın arkasında durduğunu söyledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MİT'in terör örgütüyle görüştüğü iddialarıyla ilgili, ''MİT-PKK görüşmesini dün inkar eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün terör örgütünün ileri gelenleriyle yapılan pazarlıkların arkasında durduğunu'' ileri sürdü.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''son günlerde muhalefetin eleştirileri karşısında akla zarar açıklamalarda bulunduğunu'' iddia etti.

Yalçın, şunları kaydetti:

''Sayın Başbakan, halkı şaşkına çeviren çelişkili cümlelerini sıralarken, bugün 'ak dediğine, yarın 'kara' demektedir. Erdoğan, bir süre önce Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde 'Devlet, istediğiyle görüşür. Devletin başı da iktidardır' dediğini unutmuştur.

Son olarak '3-5 koyun gütmemiş adam' tabiriyle muhalefete saldıran ve aşağılayıcı ifadeler kullanan Erdoğan'ın şuur altında çobanlık güdüsü yatmaktadır. Sayın Başbakan, partisi iktidara geldiği günden beri ABD'nin bölgede kendisine biçtiği küresel çoban rolünü hakkıyla yerine getirmektedir. Osmanlı geleneğinin devamı olduğunu ve padişahlığa özendiğini her fırsatta belli eden Başbakan Erdoğan'a yakın tarihi hatırlatıyoruz. Yakın tarihimiz kendi döneminin küresel güçleri adına çobanlık yapan yöneticilerle doludur. Aynı bakış açısına sahip Erdoğan da başbakanlığa, milletin çobanlığı nazarıyla bakmaktadır. Oysa ne millet koyun sürüsüdür, ne de çobana ihtiyacı vardır.''

Yalçın, ''MİT-PKK görüşmesini dün inkar eden Erdoğan, bugün terör örgütünün ileri gelenleriyle yapılan pazarlıkların arkasında durmaktadır'' ifadesini kullanan Yalçın, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Bugün foyası meydana çıkınca da bir başbakana yakışan üslubun ötesine geçerek sokak ağzıyla muhalefete saldırmaktadır. Saldırganlık, aczin ve çaresizliğin göstergesidir. Başbakan tam anlamıyla açığa düşmüş, yalanları ortaya serilmiştir. Başbakan Erdoğan bilmelidir ki, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur. Esas olan devletin değil, milletin hukukudur. Devlet, milletten üstün değildir. Yürütme de yargı da yasama da millet adına işlev görür.

Başbakan Erdoğan, sağduyusunu ve fikir dinginliğini yitirmiştir. Başbakanın bugünkü ABD ziyaretinin asıl sebebi de teneffüs edeceği okyanus ötesi havasının kendisine iyi geleceğini düşünmesidir. 3-5 koyun gütmeyen adamdan siyasetçi olmayacağı doğrudur, ama milleti aldatarak iktidar devranını sürdürmenin de bir acı akıbetinin olacağı kesindir.'' (AA)

uln bahçeli
 // ekrem
seçim döneminde kılıçdaroglu ile ittifagınız sürerken,kk analar aglamasın diye degil sadecce hakkaride ki miting meydanını doldurmak için pkk ile görüştü... ayrıca pkk nın dile getirdigi özerkligi pkk dan daha sivri bir dille dile getirdi .. ayrıca ümit özdag ın iktidarınız döneminde abd ye faşist olmadıgınızı ispatlamak için abd de pkk lar ile görüşme yaptıgı belgelendi .. neden şimdi sesiniz çıkıyor bahçeli bu hassas ...
21 Eylül 2011 10:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler