YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li vekile sert cevap
Bakan Veysel Eroğlu, AK Parti'ye oy verenleri 'cahil-cühela, fakir- fukara' diye niteleyen MHP'li vekil Ruhsar Demirel'e cevap verdi.
MHP'li vekile sert cevap
19 Haziran 2011 / 17:55 Güncelleme: 19 Haziran 2011 / 17:58

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti'ye oy verenleri 'cahil-cühela, fakir-fukara' diye niteleyen MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'e, "İyi de senin bilgin ne ki? Yani bir bilgin varsa buyur gel bakalım da seni gençlerle yarıştıralım." dedi. Eroğlu, bir takım ünvanlara sahip olmanın bilgili olmayı gerektirmediğini söyledi.

Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar Korel Termal Otel'de basın toplantısı düzenleyerek seçim sonuçlarını değerlendirdi. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun 'AK Parti'nin aldığı yüzde 50 oyun formülü araştıracağız' açıklamasıyla ilgili olarak, formülün gayet basit olduğunu söyledi. "Başarının formülünü ben söyleyeyim." diyen Eroğlu, formülün öncelikle samimiyet olduğunu ifade etti. Formülün dürüstlük, yalan söylememe, iftira atmama, eline, beline, diline sahip olma olduğunun altını çizen Eroğlu, "Zevkle, heyecanla çalışacaksın. Çıraklık devresini atlatıp, ustalık dönemine geçeceksin. Yani özellikle şunu söyleyeyim. Dürüstlük bizim şiarımızdır. Halkın içinden çıkma, halkla gönül bağı kurmak çok önemlidir. Halka hizmetleri sunmak, bunlar olduktan sonra halk zaten biliyor." dedi.

Bir de halkı enayi ve saf yerine koymamak gerektiğinin altını çizen Eroğlu, "Halkımız gerçekten irfan sahibi, sağduyu sahibi bir millet. Dolayısıyla halkı özellikle saf yerine koyanlar aldanır. Halk onları sandığa gömer. CHP'nin yaptığı yanlış budur. Halkı, gerek MHP gerek CHP, görüyorsunuz hala seçimlerden sonra dahi saf yerine koyuyor. Eskişehirli bir Milletvekili, AK Parti'ye oy verenleri cahillikle suçluyor. İyi de senin bilgin ne ki? Yani bir bilgin varsa buyur gel bakalım da seni gençlerle yarıştıralım. Yani bir takım unvanlara sahip olmak bilgili olmayı gerektirmiyor. Dolayısıyla bu tür şeyler hoş değil. Biz halkımızı seviyoruz, güveniyoruz." diye konuştu.

Eroğlu, dağdaki çobanın da, tarladaki çifçinin de kendileri düşündüğünü vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bakın dağ başındaki bir çobanımız dahi öyle sağduyu ve irfan sahibi ki, bazen onun yorumları karşısında hayrete düşüyorsunuz. Mesela bir gazeteci yoldan geçerken, tarlada çift süren bir vatandaşa yaklaşıyor ve ona 2 tane soru soruyor. 'Kılıçdaoğlu'nun bu vaatlerini nasıl buluyorsun? diye. Onun verdiği cevaplar muhteşem. 'Ayrıca diyor ki, mazotu şuraya indirecekmiş, ne diyorsun?' deyince, hemen şu cevabı veriyor. 'Kılıçdaroğlu'nun petrol kuyuları mı var?' Bakın halkımızın feraseti gerçekten muhteşem. Bırakın halkımızı 10 yaşındaki çocuk bile bazen iktisat profesörü gibi cevap veriyor. Ben Afyonkarahisar Uzun Çarşı'da gezerken Kılıçdaroğlu herkese 600 TL verecekmiş deyince, bir çocuk 'O zaman bu parayı nereden bulacak. Anlaşılan Merkez Bankası'nda ha bire para basacaklar. 600 lirayla alacağımız malı artık alamayacağız. 600 liranın değeri 1 yıl sonra 300'e, 2 yıl 150 liraya inecek' diye bir iktisat profesörünün vereceği muhteşem bir cevap verdi. Netice itibariyle halkımıza güveniyoruz. CHP de halka güvenirse, bizi takip ederse, bize yetişmeye çalışır."

"DEREYİ GÖRMEDEN PAÇAYI SIVAMAM"

Eroğlu, tekrar kendisine bakanlık verilip verilmeyeceğiyle ilgili soruya, kamuoyundaki söylentilere itibar edilmemesi istedi. Bakanlığın verilip, verilmeyeceğini Başbakan'ın bileceğini ve başka kimsenin bilmeyeceğini dile getiren Eroğlu, "Başbakan şu anda çalışıyor. Kafasına yerleşmiştir. Dereyi görmeden paçaları sıvamam. Afyonkarahisar'ın hizmetkarı olacağız. Neticede biz milletvekiliyiz. Milletimizin temsilcisiyiz. Sayın Başbakanımızın takdiridir. Başbakan kiminle çalışacağını kendisi takdir eder. Herkes bunu takdir eder, tebrik eder ve olgunlukla karşılar." sözlerini kaydetti.

"CHP'NİN BU KADAR OY ALMASINI BEKLEMİYORDUK"

Seçimler neticesinde AK Parti beklenildiği gibi birinci parti çıktığına değinen Eroğlu, parti olarak herkesi kucakladıklarını söyledi.

''CHP'nin bu kadar oy almasını beklemiyorduk." diyen Eroğlu, "Çünkü her halde Sayın Kılıçdaroğlu'nun uçuk birtakım vaatleri, hayali birtakım vaatleri, birtakım kararsızları etkilemiş olabilir. Bir de tabii bazı gruplar da AK Parti'nin önünü keselim diye en azından onlara destek vermiş olabilir. Görüldüğü gibi AK Parti, milletimizin partisi. Önümüzü kimsenin kesemeyeceği ortaya çıktı." ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin sahillerde olmadığına yönelik bir kanaat olduğunu hatırlatan Eroğlu, "AK Parti'nin Türkiye'nin her tarafında olduğu artık anlaşıldı. Sahillerde biz de varız. Diğer partiler, muhalefet, vatandaşa korku siyaseti takip ediyordu, korku veriyordu. 'AK Parti seçilirse sizin hayat tarzınıza karışır', böyle bir kanaat vardı. Ama 8,5 yıl bizim hiç kimsenin yaşam tarzına, giyimine kuşamına karışmadığımız ortada. Diğer muhalefet partilerinin bu şekilde birtakım yanlış beyanlarının da boşa çıktığı anlaşıldı. İnşallah önümüzdeki seçimlerde buralardan daha çok oy alacağımıza ben inanıyorum." diye konuştu. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler