YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Çetin'den Arınç'a sert tepki
MHP'li Çetin'den Arınç'a sert tepki
17 Aralık 2012 14:36
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik sert eleştirilerde bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, medyada ''Durmuş, Yakup, Abdullah'' başlığıyla yer alan konuşmasını eleştirerek Arınç'ın, terör elebaşı Abdullah Öcalan'ı, ''Ak'ladığını, pakladığını ve 'O iyi ama onu devletin MİT'i bu hale getirdi'' demek istediğini bildirdi.

Çetin, yazılı açıklamasında, ''Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, bakan sıfatını taşıyan bir zatın ibretlik hezeyanları, neyi amaçlıyor '' diye sordu.

Şefkat Çetin, şunları kaydetti:

''Bizim gördüğümüz ve bildiğimiz binlerce masum vatandaşın kanını döken, kundaktaki yavrularımızı dahi acımasızca katleden, devletimizin güvenlik mensuplarını kahpece şehit eden, dış güçlerin taşeronluğunu yapıp, Türk Devletini yıkmaya, Türk Milletini bölmeye, Türk vatanını parçalamaya çalışan, şimdi de BOP projesinin konu mankeni yapılmaya çalışılan... Daha yüzlerce ihanet planının içerisinde uygulayıcı olan eşkıya başından söz ediliyor.

Bir Devlet Bakanı düşünün, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bakan sıfatını taşıyor. Devletimizi Milli İstihbarat Teşkilatını suçluyor. Eşkıya başını o kurban etmiş. Eşkıya başı ile ilgili olarak, ak’lama, paklama, 'o iyi ama onu devletin MİT'i bu hale getirdi' denmek mi isteniyor.

Son bağımsız Türk Devletimizin Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Cumhurbaşkanı, hükümetimizin Başbakanı, Sayın Bülent Arınç'ın açıklamaları ile ilgili, bir şeyler söylemek için bir ihtiyaç duydunuz mu  MİT'in bu konuda söyleyecek sözü yok mu  Başbakan olarak siz, size bağlı bir kurumu Türk Milletinin canına, malına kasteden, devleti yıkmayı, vatanı bölmeyi, milletimizi parçalamayı hedefleyen caniyi bizim devletimizin birimi mi canavarlaştırıp, insanlarımızı katlettirdi  Türk Milleti sizden bunun cevabını bekliyor.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler