YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den TÜSİAD'a sert çıkış
MHP Genel Başkan Yardımcısı Didinmez, TÜSİAD'a sert tepki gösterdi. Didinmez, 'Ayaklarını denk alsınlar, hadlerini bilsinler,' dedi.
MHP'den TÜSİAD'a sert çıkış
28 Mart 2011 / 18:25 Güncelleme: 28 Mart 2011 / 19:02

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneğinin (TÜSİAD) Anayasa önerisine ilişkin, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık sebebi olan ve Anayasada ifade edilmiş bulunan değiştirilemeyecek hükümleri değiştirmeyi teşebbüs edenler, ayaklarını denk alsınlar, hadlerini bilsinler'' dedi.

MHP Elazığ milletvekili aday adayları tanıtım toplantısına katılmak üzere tarifeli uçakla kentte gelen Didinmez, havaalanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bugün geldiği noktada uluslararası ilişkiler açısından dünya devlet ve milletlerinin karşısındaki itibarının, AK Parti iktidarları tarafından seviyesinin aşağılara çekildiğini öne sürdü.

Genel seçimler sonrası hesap sormak için hazırlıklarını yaptıklarını belirten Didinmez, ''MHP, tek başına iktidar olmak suretiyle milletimizin mensuplarıyla beraber huzur, güven, kardeşlik ve barış içerisinde refahın arttırıldığı, zenginliğin adaletle paylaşıldığı, hukuk ilkelerinin en değerli ve öncelikli itibar edilen, kullanılan değerler haline getirildiği bir Türkiye'yi yüce milletimize vaat etmekte ve bunu da başaracağına inanmaktadır'' diye konuştu.


-TÜSİAD'IN ANAYASA ÖNERİSİ-


Didinmez, bir gazetecinin ''TÜSİAD'IN Anayasa önerisini nasıl değerlendiriyorsunuz '' sorusunu ''TÜSİAD, kendi üzerine vazife olmayan işlerle yakinen ilgilenme hastalığından bir türlü kurtulamayan, mahdut (sınırlı) sayıda mensuplarının hak ve hukukunu kolladığı iddiasıyla oluşturulmuş bir kuruluş olmakla beraber, haddi aşmakta, çizmeyi de aşmaktadır. Millet de bu tür anlayışla hareket edenlere er ya da geç bir cevap verir. Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık sebebi olan ve Anayasada da ifade edilmiş bulunan değiştirilemeyecek hükümleri değiştirmeyi teşebbüs edenler ayaklarını denk alsınlar, hadlerini bilsinler'' yanıtını verdi.

''İmamın Ordusu'' adlı yayımlanmamış kitabın toplatılmasıyla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine ise Didinmez, şunları kaydetti:

''Üstünlerin hukuku yerine hukukun üstünlüğü iddiasıyla ileri demokrasiyi vaat eden sayın Başbakan ve arkadaşlarının geldiği nokta itibariyle bakıldığında daha basılmamış bir kitabın tehdit, tehlike ve suç unsuru oluşturduğundan bahisle vebalı ve sorumluluğu da yargıya yüklemek suretiyle bugün ülkemizi getirdikleri yerin ne olduğunun en güzel örneği olarak ifade edilebilir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz korkuyu esas olan, yıldırmaktan ve tehditten, işine geldiğinde siyasetin yargının üzerinde, işine geldiğinde yargı bağımsızdır gibi bir anlayışla idare etme anlayışının sahiplerini kınadığımızı ve bu anlayışı kabul etmediğimizi ifade etmek isterim.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler