YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den Gül'e mesaj...
MHP'li Mehmet Şandır, 13 askerin şehit edilmesiyle ilgili konuştu. MHP olarak terörü nefretle kınadıklarını ifade eden Şandır"Milletin kanıyla kurulmuş olan devleti yıkmaya kimsenin gücü yetmez"dedi. Şandır Gül'e akan kanın durması için çağrı yaptı.
MHP'den Gül'e mesaj...
15 Temmuz 2011 / 17:24 Güncelleme: 15 Temmuz 2011 / 17:39

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edildiği terör saldırısıyla ilgili olarak, ''Milletimizin kanıyla bedelini ödeyerek kurduğu devleti yıkmaya kimsenin gücü yetmez'' dedi.

Şandır, partisinin Mersin'in Erdemli ilçe teşkilatında yaptığı açıklamada, bu tür terör saldırılarının yaşanmasının temelinde hükümetin açılım politikalarının olduğunu iddia etti.

Devletin siyasi ve silahlı saldırılar altında olduğunu öne süren Şandır, ''Gereken tedbirleri almak üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü göreve davet ediyoruz. Kendisinden isteğimiz, akan kanın durdurulmasına yönelik önlemler alınmasını sağlaması'' şeklinde konuştu.

Açılım politikasının konuşulduğu her dönemde Türkiye'nin herhangi bir ilinden şehit haberleri geldiğini belirten Şandır, şöyle devam etti:

''Milletimizin ve şehitlerimizin ailelerinin acılarını paylaşıyor, MHP olarak bölücü terörü şiddet ve nefretle lanetliyoruz. Bölücü teröre destek verenleri, arka çıkanları, örgütün mesajlarını millete kabul ettirmeye çalışanları ve bölücü terörü cesaretlendiren siyasileri milletimiz adına kınıyoruz. Yaşanan bunca olaya rağmen hala özgürlük adına, demokrasi adına bölücülüğü siyasallaştırmaya, terörü hukukileştirmeye çalışanları da uyarıyoruz. Milletimiz daha son sözünü söylememiştir. Milletimizin kanıyla bedelini ödeyerek kurduğu devleti yıkmaya kimsenin gücü yetmez.''

Terörü önlemekle görevli devlet görevlileri ve siyasi iktidarı görevlerini yapmaya davet eden Şandır, ''13 askerimizin şehit olup toprağa düştüğü andan bu yana saatler geçti. Siyasi iktidarı, konuyla ilgili ne yaptığını ve ne yapacağını milletimize açıklamaya davet ediyoruz. Bir yandan demokratik özerklik ilan ediliyor, diğer yandan da bu tür saldırılar gerçekleşiyor. Bu konuyu milletin takdirine sunuyoruz'' dedi.

Açıklamalarını göğsünün sol tarafına taktığı ''siyah kurdele'' ile yapan Şandır, kurdelenin yasın değil nefretin ifadesi olduğunu belirterek, ''Bu siyah kurdele bölücü teröre destek verip, arka çıkanlara, cesaret verenlere ve terörü hukukileştirmek isteyenlere karşı Türk Milletinin duyduğu nefretin ifadesidir. Tüm vatandaşlarımızı siyah kurdele takmaya davet ediyorum'' diye konuştu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler