YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den çözüm sürecine tepki
MHP'den çözüm sürecine tepki
08 Mayıs 2013 20:04
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, çözüm sürecini kimin yönettiğinin belli olmadığını savundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Uluslararası Politika Akademisi'nin Denizli Genç İşadamları Derneği’nin (DEGİAD) desteği ile düzenlediği siyaset okuluna katıldıktan sonra MHP Denizli İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. Karakaya, düzenlediği basın toplantısında çözüm sürecini eleştirdi. Türk milletiyle alay edilen bir sürecin yaşandığını savunan Karakaya, “Biz bu süreçte orta oyunu oynandığını ifade ediyoruz. Yani Türk milletiyle alay ediliyor, dalga geçiliyor ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti hakikaten aciz bir hale getirilmiş görüntüleri sergileniyor” dedi.

Türkiye’de hukukun bu konuda yara aldığını da savunan Karakaya, “Bu suçluların gözümüzün önünden geçerek, silahlı ya da silahsız bir şekilde çekip gitmelerine göz yuman her kim olursa olsun, göz yumması için talimat veren her kim olursa olsun mevcut yasalara göre suç işlediğini söylüyoruz” diye konuştu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler