YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'den CHP'ye zor soru!
MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay Başkanlık tartışmalarıyla ilgili, "Fiili durumun devam etmesini mi istiyorsunuz? Ben onu anlamıyorum" diyerek CHP'nin tutumunu eleştirdi.
MHP'den CHP'ye zor soru!
19 Ekim 2016 / 07:28 Güncelleme: 19 Ekim 2016 / 09:16

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay konuk oldu.

İşte Erkan Akçay açıklamalarından öne çıkanlar;

BİZ KOMPLEKSSİZ BİR PARTİYİZ

Bunun adı ilkeli olmaktır. Ben muhalefetim diyerek her şeyi eleştirmek ne kadar yanlışsa, iktidarım diyerek her şeyi iyi göstermek de o kadar yanlış, bardağın bir dolu tarafı var bir de boş tarafı vardır. Biz makul olanı ve olması gerekeni ülkemizin milletimizin yararına gördüklerimizi, hiç çekinmeden ve komplekse katılmadan söylememizden kaynaklanıyor bu . MHP'nin diğer siyasi partilerden ayrılan özelliği nedir diye sorsanız,  ben derim ki biz kompleksiz bir partiyiz, ilkeli, sorun çözenle sorun çözen ve öngörüye sahip bir partiyiz.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin ve MHP olarak uyguladığımız örneğin son 10 yıldaki politikalarla bugünü bir mukayese edecek olursak, bütün temel parametrelerdeki öngörünün doğru çıktığını görürüz. Tutarsız politikaların ne ülkeye ne millete bir yararı olmaz.

FETÖ YARGIYI O TARİHTEN SONRA ELE GEÇİRDİ

12 Eylül Anayasası referandumu yapıldı, hatırlayalım kim kimlerle kol kalaydı. 23 maddelik bir değişiklik paketi vardı. MHP o zaman da ilkeli ve kompleksiz tutumunu sürdürmüştü ve hayır kampanyası yürütmüştük.

Hatırlarsınız şimdi FETÖ dediğimiz terörist elebaşı Pensilvanya'dan mesaj gönderiyordu. "Mezardaki bile kalksın oy versin evet desin" diye, Sayın Genel Başkanımız," mezardaki oy kullanamaz sen gel oy ver" dediğinde karşıtlarımızın siyasi rakiplerimizin ne kadar çok eleştirdiğini iyi hatırlıyoruz. 12 Eylül Anayasası referandumundan sonra FETÖ yargıyı ele geçirdi. Bunu inkar edemeyiz. 

Çözüm sürecini en fazla eleştiren parti MHP olmuştur. Dilimizde tüy bitti defalarca bu politikaya karşı çıktık. Biz terör örgütüyle oturup konuşmanın hata olacağını söylemiştik. Bize yine söylemedikleri kalmamıştı. Ancak gerçekler Sayın Genel Başkanımızın öngörülerini haklı çıkardı. 

Sayın Cumhurbaşkanı Konya'da bir konuşma yaptı bir cümlesi şu, bu sorun diyor yani, yönetim, başkanlıkla ilgili taleplere ilişkin ya da Cumhurbaşkanlığı yönetimine ilişkin, "Bu sorun şahsımdan kaynaklanmıyor. Şahsımın yönetim anlayışından kaynaklanıyor." yani diyor ki benim şahsımın yönetim anlayışı sorun çıkıyor.

Daha önceki konuşmalarını hatırlayalım "Ben anayasayı tanımam anayasa beni tanısın" Partili bir Cumhurbaşkanı gibi davrandı. Fiilen bir hükümet Başbakanı gibi davrandı bu da ülkemizin şartları değerlendirildiğinde, mutlaka bunu çözmemiz gerekiyor. Şu an şahsi bir yönetim tarzı var. Türkiye'nin en önemli sorunlarından birisi şahsi yönetim anlayışı neye yol açıyor, ülke kurum ve kurallarıyla yönetilmez hale geliyor.

MHP'DEN CHP'YE ZOR SORU

CHP'ye soruyoruz Genel Başkanımızın referandumla ilgili konuşmasından sonra söylemedikleri söz neredeyse yapmadıkları hakaret kalmadı. İyide siz bu şikayet ettiğiniz, hepimizin şikayet ettiği fiili durumdan şikayetçi değil misiniz? Şikayetçisiniz, fiili durumun devam etmesini mi istiyorsunuz? Ben onu anlamıyorum.

Demek ki ne kadar şikayet ediyor da görünseler bu durumdan memnunlar ki bu durumun devam etmesini istiyor. Çözülmesini istemiyor. MHP olarak biz çözülmesini istiyoruz ve rejim tartışmasıydı, başkanlıktı biz bu sorunun çözülmesini istiyoruz.

İktidar nasıl bir anayasa değişikliği öngörüyorsa ve bunu TBMM'den en az 330 alarak çıkmasını düşünüyorsa, MHP'nin tezlerini dikkate alarak, bir düzenleme yapmasında fayda görüyoruz.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

yahu, şu talat asalın 1969 radyo seçim konuşmasını bulun
 // hursit dilaver
CHP 1950den beri memnun değil. YALAN SÖYLEYEN TARİH UTANSIN kitabında 80lerde okumuştum.1950 seçimlerinden 2 gün sonra BİZİ MİLLİ EMNİYET YANILTTI demişti CHP kurmayları..yoksa seçim yaparlar mıydı.bu nedenle CHP asla hayatından memnun değil ve hala 1930lu tek parti günlerini arar.dikkat edin CHPlilik bir ayrıcalıktır. şimdi ona KURUCU İRADE falan demeye de başladılar.27 MAYISTA GÜRSELİN HEDİYESİ YA DA RÜŞVETİ ANA MUHALEFET PARTİSİ ÜNVANI kesmiyor artık.tek parti iktidarlarına da karşılar tabi...
19 Ekim 2016 Çarşamba 14:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler