YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de skandal itiraf...
MHP'de skandal itiraf...
17 Haziran 2011 07:38
İnternette yayınlanan ve MHP’li 10 üst düzey yöneticinin istifasına neden olan görüntülerle ilgili soruşturmada ilginç bir gelişme yaşandı.

MHP yönetimi, kaset araştırması yaparken bilgisayar uzmanları aracılığıyla kredi kartı bilgilerine ulaştıklarını kabul etti. Kaset soruşturması kapsamında Savcı Adnan Çimen, MHP’ye ‘ivedi’ cevap verilmesi talebiyle iki soru yöneltmişti. Çimen, ‘Görüntüler yayınlanmadan önce size gönderildi mi?’ ve ‘İbrahim Faruk Bayındır’ın kredi kartı bilgilerine nasıl ulaştınız?’ demişti. MHP gönderdiği cevapta, “Kasetlerle ilgili yayınlanmadan önce bilgimiz yoktu. Kasetler internette yayınlanmadan önce bize herhangi bir bilgi ve görüntü gönderilmedi” ifadelerini kullandı. Partiden gelen yazıda İbrahim Faruk Bayındır’ın kredi kartı bilgilerine ise bilgisayar uzmanları aracılığıyla ulaşıldığı kaydedildi.

DİKER’İN İFADESİ ALINDI

Bu arada, MHP’de ‘8 kişinin daha kaseti var’ açıklaması yapan DYP eski Milletvekili Tevfik Diker’in de emniyette ifadesinin alındığı belirtildi. Diker’e, bu bilgilere nereden ulaştığının sorulduğu kaydedildi. Diker’in, “Haber kaynağımı açıklamak istemiyorum. Bu bilgileri kimden aldığımı açıklamak zorunda değilim” karşılığını verdiği öğrenildi. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler