YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'de hayır depremi devam ediyor
MHP'ye mensup 5 kişi 12 Eylül'de yapılacak referandumda evet diyecelerini açıkladı.Partililerden bir kişi "MHP'nin CHP ve BDP ile aynı saflarda yer almasını kabullenemiyorum"dedi.
MHP'de hayır depremi devam ediyor
25 Ağustos 2010 / 15:30 Güncelleme: 25 Ağustos 2010 / 15:47

Anayasa değişikliği referandumu öncesinde 'Hayır' kampanyası başlatan Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) mensup 5 kişi referanduma 'Evet' diyeceklerini belirterek partilerinden istifa etti.  

12 Eylül'de yapılacak olan Anayasada değişikliği referandumu için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açılan 'Hayır' kampanyasına ters düşen Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Güneykaya Belde Belediye Başkanı Mehmet Akpınar ve beraberinde bulunan 4 belediye meclis üyesi partisinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı.   

AK Parti binasında düzenlenen basın toplantısında MHP'den istifa edenlere AK Parti rozeti takılırken AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru referandumun herhangi bir siyasi görüşü temsil etmediğini söyleyerek, "Çeşitli siyasi partiler 'Hayır' için kampanya yürütseler de bu partilere mensup sağduyulu arkadaşlarımız, referandumun herhangi bir siyasi parti meselesinin olmadığını düşünerek ülkesi ve milleti adına 'Evet' deme kararına vardı" şeklinde konuştu.   

Partisi Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa eden Güneykaya Belde Belediye Başkanı Mehmet Akpınar ise MHP'nin CHP ve BDP ile aynı safta olmasını kabullenemediğini belirterek, "12 Eylül'den sonra mutlu azınlığı değil, 72 milyon Türk milletinin iradesinin hakim olacağı kanaatindeyim. Mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nin referandum sürecinde takınmış olduğu, CHP ve BDP ile aynı saflarda yer almış olmasını kabullenemiyor ve partimden istifa ediyorum. Bundan böyle milletimiz ne derse o olsun diye 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'Evet' diyorum" dedi.  

Yapılan açıklamaların ardından AK Parti Sivas Milletvekili Osman Kılıç ile AK Parti İl Başkanı Burhanettin Kuru, partisinden istifa ederek AK Parti'ye katılan Güneykaya Belde Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, MHP Belediye Meclis Üyeleri İsmail Özsevim, Osman Erdoğan, Mestane Taçyıldız ve Yusuf Özcanoğlu'na parti rozeti taktı ve üzerinde 'Evet' yazılı şapkalar takarak el ele basın mensuplarına poz verdi.
İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler