YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP, pakete bu konuda destek verdi!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başörtüsü ile ilgili olarak, 'Cumhurbaşkanlığı'nda var, Başbakanlıkta var, Meclis'ten niye olmasın' dedi.
MHP, pakete bu konuda destek verdi!
01 Ekim 2013 / 20:48 Güncelleme: 02 Ekim 2013 / 00:38

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Meclis resepsiyonunda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bahçeli, yeni önerilen üçlü seçim sistemiyle ilgili, topluma sunulan alternatif olmadığını belirterek, "Gerçek niyeti kamuflaj eden bazı öneriler ortaya koymuş oluyor. Yüzde on barajı hala uygulanıyor" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, bir gazetecinin demokratik paketle ilgili sorusu üzerine, "Açıklamaların içerisinde uygulamanın 3 aşama içerisinde olacağı söyleniyor. Bunlardan bir tanesi yasal düzenlemeler, ikincisi yönetmelikler, üçüncüsü idari tasarruflar. Bunlarla ilgili neyin, ne olacağınıza dair herhangi bir bilgi yok. PKK taleplerinin demokratikleşme paketi olarak topluma sunulması halidir. Bizi de düşündüren kısım burasıdır" dedi.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşmasıyla ilgili soru üzerine Bahçeli, "Veda hedefliyor, iktidar destekli bir konuşma" şeklinde konuştu.

Başörtüsü konusunda Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı'nda var, Başbakanlıkta var, Meclis'ten niye olmasın" dedi.MHP'nin seçim sistemine yönelik çalışmalarıyla ilgili olarak Bahçeli, "Mevcut seçim sistemlerinizin üzerinde bugüne kadar uygulamalar göz önünde bulundurularak, ülkemiz için en hayırlısı ne olacaksa onu ortaya koymaya çalışıyoruz.

Yoksa birilerinin ortaya koymuş olduğu görüşler üzerinden konuşmayı doğru bulmuyoruz. Biz kendi açımızdan memleketimiz için hayırlı olanını aramaya çalışıyoruz" diye konuştu.Demokratik paketin AK Parti'nin seçim manevrası olduğuna ve MHP'nin bu konuda etkileneceği dair iddialara yönelik olarak Bahçeli, analistlerin kendilerine bakmasını söyledi.

 

İHA

baş örtülü vekil
 // komodor112
411 el kaosa kalktı başlığı unutulmamalıdır o kanunda mhp akp yi tuzağa düşürdü ve hakkında kapatma davası açıldı aynı durum baş örtülü vekil olayındada geçerli akp mhp tuzağına düşmemelidir....
02 Ekim 2013 Çarşamba 08:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler