YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP kulislerinde Köşk için 3 flaş isim!
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Ak Parti tabanından da oy alacak bir isim için arayışlarını sürdürdüğü bildirildi. Adayda aranacak özellikler “milliyetçi, muhafazakâr, demokrat ve cumhuriyete bağlılık”
MHP kulislerinde Köşk için 3 flaş isim!
09 Mayıs 2014 / 08:30 Güncelleme: 09 Mayıs 2014 / 08:35

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre; İktidar ve muhalefet partileri Cumhurbaşkanlığı adaylarını belirleme konusunda çalışmalarına hız verirken, MHP’de TBMM dışından aday gösterme eğilimi ağırlık kazandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin aklında, Meclis dışından, Ak Parti tabanına da hitap edecek bir isim olduğu öğrenilirken, parti kulislerinde, “İlhan Kesici, Taha Akyol ve Abdullatif Şener”in isimleri konuşuluyor.

Bahçeli’nin diğer partilere, “alternatif isimlerle” gitmeye hazırlandığı bildirilirken, bir MHP yöneticisi, “Adayımız yüzde 90 dışarıdan, sivil bir isim” değerlendirmesi yaptı.

Çatı aday 2. tur için

MHP yönetimi “çatı aday” formülünün yanlış anlaşılmaması, her partinin kendi adayı ile ilk tura girmesi, ikinci tura kalınacağı dikkate alınarak isim belirlenmesinin önemine dikkat çekiyor.

Bahçeli, parti yönetiminin dışında, sivil toplum örgütleri ile yaptığı özel görüşmelerde nabız tutuyor. Cumhurbaşkanı adayını tarif ederken, “politize olmamış” kriteri getiren Bahçeli’nin aklında, Meclis dışından, Ak Parti tabanına hitap edecek bir isim olduğu öğrenildi.

MHP yönetimi, Ak Parti seçmeninden oy alabilecek bir isme odaklandı. MHP’li adayın, geçmişte milliyetçi, muhafazakâr olan, ancak aynı zamanda demokrat ve cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak siyaset yapmış, bugünlerde ise sivil toplum faaliyetleriyle öne çıkan isim olduğu ifade ediliyor.

bunlarda sadece var olan..
 // alemci
döneklik bu üç isimde tam mhp chp ye göre denemesi beleş ekzostan değil bu sever malafattan çıkarsınız. bahçelinin saydığı meziyetlerin dördüde maske olarak üç isimde mevcut muhalefette bunlar ve bunların ayarında siyasilerle dolu ama milletin gözünde gönlünde bir yerleri varmı yok böylerine ne diyorlar düzenin zamanın adamı aslında muhalet f.gülenide düşünse iyi olur nasılsa akıl veren sitrejilerini kaset montajla o belirliyor....
09 Mayıs 2014 Cuma 08:51
08:39
 // erdal
bu isimleri mhp gercekten düsünüyorsa, yada önerenler. bunlar ingiliz usagi, öneren herkimse oda aynen ingiliz uşagidir....
09 Mayıs 2014 08:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler