YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"MHP ile defteri kapattık"
"MHP ile defteri kapattık"
09 Nisan 2011 16:08
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, sağda birlik çağrıısnda bulundu, MHP'yle ittifak defterinin kapandığını söyledi...

Saadet Partisi (SP), Büyük Birlik Partisi (BBP),Türkiye Partisi (TP) ve bütün milli duruş sahibi partileri DP çatısı altında ittifaka davet eden Zeybek, tarihi bir çağrı yaptığını savundu. Zeybek, MHPile ittifak defterinin kapandığını belirtti.

Parti genel merkezinde il başkanları toplantısının açılışında konuşan Zeybek, hiçbir ön şartı olmadan MHP'nin çatısı altında ittifaka hazır olduklarını ancak bugüne kadar bu çağrıya olumlu cevap alamadıklarını belirtti. MHP ile ittifak defterinin kapandığını ifade eden Zeybek, ülke menfaati için son ana kadar MHP'den gelecek olumlu yanıta da 'hayır' demeyeceklerini belirtti.

Mecliste grubu bulunmayan siyasi partilerle yapılacak bir ittifakla da sonuç alınabileceğini ifade eden Zeybek, bu ittifakın mutlaka DP çatısı altında olması gerektiğini dile getirdi.

"Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Türkiye Partisi ve bütün milli duruş sahibi partileri DP çatısı altında ittifaka davet ediyorum. Bu milli bir görevdir. Bu görev yapılmalıdır. Bu bir tarihi çağrıdır." diyen Zeybek, bu çağrılarının karşılık bulacağını umut ederek, son ana kadar bekleyeceklerini söyledi.

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün amcasının oğlu olan Yusuf Öz de DP'den milletvekili aday adayı oldu. (CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler