YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP bu illerde aday bulamıyor!
MHP bugün yerel seçimlerde merak edilen adaylarını resmen açıkladı. Ancak 4 ilin adayları henüz bulunamadı bunlar;Ağrı, Tunceli, Bitlis ve Ardahan...
MHP bu illerde aday bulamıyor!
08 Aralık 2013 / 22:53 Güncelleme: 08 Aralık 2013 / 22:58

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Erdem Olimpik Spor Salonu'nda yapılan "Yerel Seçimler Adayları Açıklama Toplantısı'na katıldı.

Bahçeli'nin bir saatlik konuşmasının ardından MHP Yozgat Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz MHP'nin büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı. Durmaz, MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının işadamı Rasim Acar olduğunu açıkladı.

Bu toplantıda gözler Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bazı şehirlerin adaylarına çevrilmişti. Daha önce Gaziantep, Mardin, Batman, Erzincan, Iğdır, Van gibi illeri açıklayan MHP lideri Bahçeli, son toplantıda ise Erzurum, Elazığ, Şanlıurfa, Kars Adıyaman, Bingöl, Kars, Siirt, Şırnak ve Hakkari'nin adaylarını açıkladı.

MHP 4 şehrin adayını açıklamadı

Bunlara rağmen, MHP'nin Ağrı, Tunceli, Bitlis ve Ardahan adaylarını açıklamadı. Şırnak ve Hakkari gibi şehirlerde bile MHP'nin adaylarını bulmasına rağmen bu dört ilde adaylarını kamuoyuna duyurmaması dikkatlerden kaçmadı.

Peki, MHP'nin 2009 yerel seçimlerinde bu dört ildeki oy oranı kaçtı?

-Ardahan: Toplam 490 oy. Yüzde 6,4

-Tunceli: Toplam 55 oy. Yüzde 0.4

-Bitlis: Toplam 240 oy. Yüzde 1,3

-Ağrı: Toplam 567 oy. Yüzde 1.6

Adayların açıklanmadığı 4 il için 'MHP aday bulamıyor' yorumları yapılıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler