20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,212
 • BIST94.437
 • Dolar4,7316
 • Euro5,4729
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2433
 • İstanbul23 °C
 • Ankara17 °C
 • İzmir22 °C
 • Konya14 °C
 • Adana21 °C
 • Antalya21 °C
 • Diyarbakır19 °C
 • Bursa20 °C
 • Kayseri12 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep18 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP Ankara adayı Mevlüt Karakaya'dan flaş açıklamalar
Başkanlar Programı'nın bu haftaki konuğu MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya , Gazeteci Fatih Şahin'in sorularını cevapladı.
MHP Ankara adayı Mevlüt Karakaya'dan flaş açıklamalar
04 Şubat 2014 / 20:27 Güncelleme: 04 Şubat 2014 / 20:36

Ankara'da seçim çalışmalarına en erken başlayan aday benim diyen MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya "Diğer arkadaşlar sadece televizyon üzerinde başladı, sahaya henüz tam inmedi genellikle. Ama biz sahaya indik. 4 ayı aşkın süredir her yerde herkesin içinde dolaştık devam da ediyoruz. 30 Mart akşamı İnşallah Ankara Büyükşehir Başkanlığı'na geleceğiz" dedi.

İşte Karakaya'nın seçim gündemine, çalışmalarına, rakipleri Gökçek ve Yavaş'a dair bomba açıklamaları.

"Ankara çok zengin ama Ankaralı fakir"

Her alanda Ankara'yla ilgili şikayetler var. Gittiğiniz yere göre şikayetler değişiyor. Kimisi sosyal belediyecilikle ilgili şikayetlerde bulunuyorken kimisi daha entellektüel alanlarda şikayetlerde bulunabiliyor. Ama Ankaralı fakir. Ankara zengin ama Ankaralı fakir. Ankara'da 400 bin ailenin yardım aldığı söyleniyor. Bu yardımların kesilip kesilmeyeceğini soruyorlar. Ben yardımların kesilmeyeceğini hatta talep olursa yardımların iki katına çıkarılabileceği söyleniyor.

Dediğim gibi Ankara zengin. Ankara'da milli maç yapılmasını istiyor. Ankara'nın kimliği ile ilgili sorunları olan var. Ankara'nın tarım, sanayi, turizm alanında geleceğine dair önerilerde bulunanlar var. Rant gelirlerinin haksız dağıtıldığından şikayet edenler var. Elbette memnun olanlar da var. Yani çok sayıda başlıkta sorunlar şikayetler var.

"Seçim öncesi şantiye bir Gökçek klasiği"

Sayın Gökçek klasiğidir bu, seçimlerden önce her yer şantiye halinde olur. Sözler verilir sonra herkes unutur. 20 senede muhakkak güzel şeyler de yapıldı. 400 bin aileye sosyal yardım yapılıyorsa taktir edilmeli. Ankara özensiz yönetiliyor. Ankara'da çok şey yapıldı ama bir şey unutuldu. İçinde yaşayan insan unutuldu. Özellikle fiziki yapılanmalara bakıldığında rant esaslı bir yönetim olduğu görülmekte.

"ODTÜ kavgasında rant var!"

Son yıllarda yapılan AVM'ler Bakanlıklar vs. altyapı düşünülmeden yapıldığında trafik zaten yoğunken iyice yoğun hale geldi. O insanların bezginliklerinden yararlanılarak ODTÜ'nün içerisinden yol geçirildi. Bana soruyorlar eğer siz başkan olsaydınız ODTÜ'den yol geçirir miydiniz? Ben cevap veriyorum. Eğer ben başkan olsaydım, ODTÜ'den yol geçmesine gerek kalmazdı. Yani özetle işin özünde rant var.

Mansur Yavaş hakkında: "MHP'den CHP'ye oy gitmez"

Sayın Yavaş partisini değiştirmiş CHP'ye geçmiştir. CHP adayıdır. Ben üç hilalin altında onun garantörlüğü altında Ankaralılar'dan yetki istiyorum. Mansur Yavaş da CHP logosu altında oy istemektedir. Ama MHP'den CHP'ye oy gitmez. Sahada herkesin temsil ettiği bir değer bir parti var. Herkes projelerini konuşacak. Ben CHP'lilerin yad başka partililerin değil Ben Ankaralılar'ın oylarına talibim. Sihirli camın ardından seçim almaya çalışıyor. Ben Sayın Gökçek'e de Sayın Yavaş'a da hodri medyan diyorum gelin bir meydana Ankara'yı konuşalım. Herkes projelerini anlatsın. 3 tane koltuk koyacağım Kızılay Meydanı'na gelin anlatın.

"Mansur Yavaş'ı rakip olarak görmüyorum"

Bu seçimlerde Ankara'da CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı alması mümkün değil. Bu yüzden Mansur Yavaş'ı rakibim olarak görmüyorum. Ben gelmezsem Gökçek gelir dedi. Yıllarca Gökçek ben gelmessem sol gelir dedi. Şimdi kendi silahı kendisine çevrildi. Şimdi ben ona söylüyorum. Ben gelmezsem Gökçek gelir.

Projelere dair...

İlk yapacağın iş toplu şükür namazı olacak. Bunun dışında devlette devamlılığın esasına göre iyi uygulamaların hepsine devam ettireceğim. Birlikte yönetimi sağlamak adına Ankaralıların fikrini alarak projeleri ilerleteceğiz. Günlük yaşam sorunlarını çözeceğiz.Eymir Gölü ve İmrahor Vadisi'ne yönelik projelerimiz var. Porsuk Çayı'nın Eskişehir'in çehresini ne kadar değiştirdiği malum. Aslında Ankara'da o kadar çok dere var ki. Üzeri kapanmış. İşte burda da karşımıza rant çıkıyor.

"Ankara Rant uğruna mahvedilmiş"

Ankara Rant uğruna mahvedilmiş. Bu dereler alttan şarıl şarıl akıyor. Biz bu vadileri kurtaracağız. Sadece Ankara'nın değil bölgenin değişimini sağlayacak rekreasyon olacak. Ankara'da dünya tarihi yatıyor. Ama misafirlerimizi götürebileceğimiz bir yer var mı? Ulus artık bitti. Ulus'la ilgili tarihi zenginlikleri ortadan kaldıracak bir tarihi projemiz var. Kentsel dönüşüm dediğimiz zaman insanlar artık rantsal değişim anlıyor. Rant odaklı yönetimden canlı odaklı yönetime geçeceğim. Ankara'yı dünya başkenti haline getireceğim.

 

KANALAHABER.COM/burakbiber@kanalahaber.com

 

 

 

 

 

 

KARAKAYA
 // adem
Hazır ol Ankara, geliyor Karakaya!!...
07 Mart 2014 Cuma 15:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler