YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MGK toplantısında kritik OHAL tavsiyesi
Kurulun, Eylül ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. MGK'da OHAL'in uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırıldı
MGK toplantısında kritik OHAL tavsiyesi
28 Eylül 2016 / 22:50 Güncelleme: 28 Eylül 2016 / 23:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in katıldığı toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

MGK BİLDİRİSİ

6 saat süren MGK toplantısı sonrası yazılı açıklama yapıldı.

Yayınlanan bildiride şu açıklama yapıldı;

"Demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanmasının devamlılığını sağlamak amacıyla olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır.

FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimi tarihinin her yıl, 'Demokrasi ve Özgürlükler Günü" olarak anılması tavsiye edilmiştir.

Terör örgütüyle mücadele kararlılıkla sürecek.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye'nin kuzeyinde 'terörden arındırılmış güvenli bölge' tesisi ile 'uçuşa yasak bölge' uygulamasının gerekliliği üzerinde durulmuştur.

Devletin ve milletin öz kaynaklarını, asli görevleri yerine bölücü terör örgütüne destek için kullanan ve bu suretle teröre alet olan belediyeler hakkında yapılan idari ve hukuki işlemlerin yerinde olduğunun, bu konudaki çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğinin altı çizilmiştir.

Suriye krizi başladığından beri, sınırın her iki tarafında da mağdurlara ve mazlumlara her türlü insani yardımı yapan Türkiye'nin, uluslararası toplumdan yeterli desteği alamasa dahi bu tavrını önümüzdeki dönemde de sürdüreceğinin altı çizilmiştir.

Bölgedeki siyasi ve askeri gelişmeler ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmiştir. Bu kapsamda, hudutlarımızda bir terör koridorunun oluşmaması için başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın öncelikli iki amacından ilkinin, sınır güvenliğimizin sağlanması ve bölgede yaşayanların can ve mal güvenliğinin temin edilmesi; ikincisinin ise buradaki DEAŞ ile PYD-YPG terör unsurlarının bütünüyle temizlenmesi ve ülkelerinin bütünlüğü için Özgür Suriye Ordusu'nun desteklenmesi olduğu bir kez daha kaydedilmiştir."

 // Atak
REİS her zaman iyisini bilir,,böyle diyorsa vardır bir bildiği, bu arada terör destekçisi memurların temizlenmesi de kolay olur,,REİS sana güveniyoruz gereğini yaparsın sen,,allah aşkına PKK destekçisi elemanları da temizleyin...
29 Eylül 2016 09:25
 // Fidan
Ohal uzatılsin darbeyi yapanlar çeksin cezasını kim ister kendi ülkesine zarar gelsin ben bu yazıyı kendimi acındirmak için yazmadim mağdur rolude yapmiyorum ben suçsuz oldugumuguzu yazdım feto hainlerinin önce Allah sonra adalet versin cezasını...
29 Eylül 2016 08:39
 // Fatıma
Ben bir vatandas olarak OHAL 'den hiiiiiic etkilenmedim hiçbir polis sen kimsin kimliğini göster demedi tabikide OHAL devam etsin yoksa bunlar mağdur edebiyatı yapıp bizi kandırıp yurtdışına kaçarlar herkes ettiğini bulsun yarası olan gocunur...
29 Eylül 2016 07:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler