YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MGK toplantısı sona erdi
Yılın son MGK'sında 2012'deki terör olayları ve tedbirler değerlendirildi.
MGK toplantısı sona erdi
26 Aralık 2012 / 17:57 Güncelleme: 26 Aralık 2012 / 18:04

 

MGK bildirisinde, yıl içerisinde vuku bulan terör olayları ve bunlara karşı alınan tedbirlerin değerlendirildiği, ilave olarak alınabilecek tedbirler konusunda görüş ve önerilerde bulunulduğu belirtilerek, ''Dönem içerisinde icra edilen operasyonlarda elde edilen bilgiler ve teslim olan teröristlerin itirafları ile ele geçirilen silah, mühimmat ve malzemenin terör örgütünün birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik niyet ve maksadını bir kere daha ortaya koyduğu vurgulanmıştır'' denildi.
 
Bildiride, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde meydana gelen gelişmelerin değerlendirildiği ifade edilerek, ''Bu çerçevede Suriye'de devam eden çatışma ortamından duyulan kaygı dile getirilerek, barışçı bir çözüme yönelik olarak Türkiye ve uluslararası toplum tarafından ortaya konan çabanın artırılarak sürdürülmesinin gerekliliği vurgulanmıştır'' denildi.
 
Irak'ta meydana gelen gelişmelerin değerlendirildiği kaydedilerek, ''Ülkede muhalif gruplar arasında giderek artan gerilimden duyulan endişe dile getirilmiştir. Ayrıca Irak ile ikili ilişkilerimizin mevcut durumu ve geleceği de görüşülmüştür'' ifadesine yer verildi. 
 
 
AA
 

 

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler