YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MGK toplantısı sona erdi!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi.
MGK toplantısı sona erdi!
28 Ağustos 2012 / 17:21 Güncelleme: 28 Ağustos 2012 / 17:24

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı 2 saat 45 dakika sürdü. Toplantı süresi, son yıllardaki MGK toplantıları arasında en kısa toplantılardan birisiydi.

MGK sonrası açıklanan bildiride terörle mücadelede kararlılık vurgusu öne çıktı ve 'Terörle mücadele hassasiyetle, kararlılıkla sürecektir' denildi. Suriye'deki yaşanan gelişmelerle ilgili olarak da 'Ulusal güvenliğe dönük tehdit ve riskler bertaraf edilecektir. Suriye'den gelebilecek kitlesel göçlere karşı önlem alınacaktır' denildi.

MGK bildirisinde ''Vatandaşlarımızın yaşam hakkını hiçe sayarak gerçekleştirilen terör eylemleri ele alınmış, bu eylemlerin vatandaşlarımızın huzur ve refahına en fazla zararı verdiği belirtilerek, büyük küçük kadın erkek ayrımı gözetmeksizin halkın can ve mal güvenliğine kast eden terör örgütünün milletimizin duygu birliğini bozamayacağına olan inanç teyit edilmiş, terörle mücadelenin hukuk içerisinde, halkımızın can ve mal güvenliği korunarak hassasiyetle ve kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanmıştır'' denildi.

Bildiride ''Suriye'deki çatışma ortamından kaynaklanan ulusal güvenliğimize yönelik tüm tehdit ve risklerin bertaraf edilmesine matuf güçlü irade teyit edilmiştir'' cümlesi yer aldı
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler