YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MGK bildirisinde Afrin vurgusu!
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. MGK bildirisinde, "Gereken adımların derhal ve kararlılıkla atılacağı vurgulanmıştır. Bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyeceği, her türlü tedbirin alınacağı belirtilmiştir." denildi.
MGK bildirisinde Afrin vurgusu!
17 Ocak 2018 / 19:37 Güncelleme: 17 Ocak 2018 / 22:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 4,5 saat sürdü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından bildiri yayımlandı. 

Bildiride, Milli Güvenlik Kurulunda, hükümete olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırıldığı kaydedildi.

"TERÖRİST ORDUSU KURULMASINA İZİN VERİLMEYECEK"

Bildiride, "Türkiye'nin, sınırlarının hemen yanı başında bir terör koridoru oluşturulmasına ve bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyeceği, bu konuda gereken her türlü tedbirin alınacağı belirtilmiştir." ifadelerine yer verildi.

"GEREKEN ADIMLAR DERHAL VE KARARLILIKLA ATILACAK"

MGK bildirisinde, "Sınır emniyetimizi tahkim etmenin yanı sıra vatandaşlarımız ile bölge halkının can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ilk aşamada Suriye'nin batısından ülkemize yöneltilen tehditlerin bertaraf edilmesi için gereken adımların derhal ve kararlılıkla atılacağı vurgulanmıştır." denildi.

"TERÖRİSTLERİN SİLAHLANDIRILMASI ÜZÜNTÜ VERİCİ"

ABD'nin PYD/PKK terör örgütüne desteği değerlendirilen bildiride şunlar kaydedildi:

"Terör örgütlerinin ülkemize yönelik açık tehdidi söz konusu iken NATO çatısı altında ve ikili ilişkilerimizde müttefikimiz olan bir devletin, güvenliğimizi dikkate almadan teröristleri ortak ilan edip silahlandırması üzüntüyle karşılanmıştır. Suriye'de DEAŞ ile fiili mücadelenin büyük ölçüde tamamlanmış olması sebebiyle PKK/PYD-YPG terör örgütüne verilen silah, araç ve gereçlerin gecikmesizin toplanması gerektiği kuvvetle vurgulanmıştır."

"Ülkemizin, üyesi olduğu uluslararası örgütlerden ve taraf olduğu uluslararası sözleşmelerden kaynaklanan sorumluluklarını, terörle mücadele dahil yerine getirmek suretiyle, bölge ve dünya barışına önemli katkılar sağladığının altı çizilerek, müttefiklerimizden de aynı ilkeli tutumun beklendiği ifade edilmiştir.

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İstanbul'da yapılan toplantısında sergilenen 'Doğu Kudüs'ün Filistin Devleti'nin başkenti olduğu' yönündeki irade ile Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda alınan Kudüs'ün statüsünün korunmasına ve Filistin'e destek kararının, bölgede istikrarın ve kalıcı barışın sağlanmasına hizmet edeceği tekraren teyit edilmiştir. Terör örgütleriyle mücadele kapsamında, yurt bütününde uygulanan olağanüstü hal değerlendirilmiş, demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin devamlılığını sağlamak üzere hükümete, olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır."

Asıl saldırı türkiyeye oluyor. Sınır güvenlik ne oluyormuş.
 // hasret
sınır güvenlik ordusu ne demek, türkiyeden güney sınırlarına bir mülteci akını yokki, üstelik türkiyenin güney sınırındaki ülkelere mütecavüz, saldırgan bir tutumu yokki. KİMİ KANDIRIYORSUNUZ?...
18 Ocak 2018 Perşembe 09:15
 // Rasim DUMAN
Kiymetli Ahmet Y. Kardesim, cansin, cigersin, bas tacisin. Rabbim senden ve senin gibi dusuneblerden, iki cihanda da razi olsun ve butun sikintilarinizi hayra ve kolayluga ve genislige tebdil eylesin insallah. Ben de vazife almak icin kac defadir feryad ediyor yalvariyorum ama, bir cevap veren cikmadi. Ne yapayim, Rabbim kalbimi niyetimi biliyor. Selam ve dua ile kiymetli kardesim....
18 Ocak 2018 08:23
Sevgili Cumhurbaşkanım!-2
 // Ahmet Y.
Son bir şey daha eklemek aklıma geldi. Biliyorum ki bu savaş, devletime hepey bir maliyet oluşturacak. Teklif edeceğim şey, belki deve de kulak değil, deve de kıl bile etmeyebilir. Ancak "damlaya damlaya göl olur, akar gider sel olur" misali, gerekirse emekli maaşımı dahi bu savaş bitene kadar devletime bağışlamaya hazırım. Biz bir başlangıç yaparız, bu diğer vatansever milletimizi tetikler. ...
17 Ocak 2018 Çarşamba 23:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler