YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MGK bildirisi açıklandı!
Erdoğan'ın başkanlığında toplanan MGK toplantısında OHAL'in uzatılmasına ve Irak'ın siyasi birliğinin ve toprak bütünlüğünün korunması önemine değinildi.
MGK bildirisi açıklandı!
16 Ekim 2017 / 16:28 Güncelleme: 16 Ekim 2017 / 22:46

Milli Güvenlik Kurulu(MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.Düzenlen bu kritik toplantının gündeminde Suriye ve Irak vardı.

MGK bildirisinde bazı satır başları:

FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG, DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele kapsamında yurt bütününde uygulanan olağanüstü hal değerlendirilmiş, demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin devamlılığını sağlamak üzere hükümete, olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır.

 HAVA SAHASI IKBY KAPATILSIN

Türk hava sahasının IKBY'ye kapatılması ve İbrahim Halil Sınır Kapısı'nın Merkezi Irak Yönetimince devralınması sürecinin başlatılması hükümete tavsiye edilmiştir.

Merkezi Irak Yönetimi'nin, tüm ülkede anayasal egemenliğini tesis etmek üzere ve özellikle Kerkük'te attığı adımlar değerlendirilmiş, Irak'ın siyasi birliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasına atfettiğimiz önem bir kez daha vurgulanmıştır. 

Kerkük'te yurütüğü operasyonun, şehrin son dönemde bozulmaya çalışılan demografik  yapısının, tarihi derinligine uygun sekilde tesisini de sağlamayı amaçlaması hususundaki hassasiyetimiz ve beklentimiz özellikle belirtilmiştir.

Suriye’de kalıcı barışı tesis etmek amacıyla, Astana mutabakatı  çerçevesinde görev yapan unsurlarımızın İdlib çatışmasızlık bölgesindeki görevini başarıyla dürdürdüğü değerlendirilmiştir.

AA

 

 

Etiketler: ,
 // cCc TÜRK cCc
Erboğa yazmışsınız ismi düzeltelim lütfen...
16 Ekim 2017 21:40
 // bascavus
Amerika orta doğuda kan gölünün devam etmesi için iran in nükleer anlaşmasını iptal etmek istedi sebeb baktıki iramla önümüzdeki ay pkk ya yönelik saldırıya geçilecek bu planı devreye soktu esas terörist devlet abd İsrail ve AB ülkeler dir tüm dünya Devletleri bunlara saldirmalidir çünkü kuranda allah israil oğullarını lanet lemistir çok yakın zamanda allah nurunu tamamlayacak...
16 Ekim 2017 14:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler