YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mezun olduğu okulda sevgi seli
Arınç'a mezun olduğu okulda yoğun sevgi seli
Mezun olduğu okulda sevgi seli
06 Kasım 2010 / 23:23 Güncelleme: 06 Kasım 2010 / 23:23

Memleketi Manisa'da mezun olduğu okulun konferans salonu açılışına katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski komşuları ve öğrencilerin sevgi seliyle karşılandı. Arınç, eğitimin büyük önem taşıdığını, hükümet olarak 8 yıldır bütçede en büyük payı milli eğitime ayırdıklarını söyledi.

Arınç, okuduğu okulun ve mahallenin, kendi hayatında büyük yeri olduğunu, 1959-1960 döneminde 5. sınıfın ikinci yarısını burada okuyarak, ilkokuldan mezun olduğunu belirtti.

Arınç, o dönemde ilkokul 5. sınıfın ilk yarısını, babasının görevi nedeniyle Elazığ'da okuduğunu ve bir süre ayrı kaldıktan sonra bir araya geldiği arkadaşlarının, konuşmasından dolayı kendisine güldüğünü anlatarak, ''Gelek, gidek diyordum. Elazığ'da böyle söylenirdi. Annem babam evde beni teselli ediyordu'' dedi. Çocuklarının da 1980'li yıllarda burada okuduğunu belirten Arınç, mahalledeki en güzel şeyin komşuluk, dostluk ve arkadaşlık olduğunu, babası erken vefat ettiği için annesiyle burada tek başına kendisinin kaldığını, annesinin yalnızlığını komşuların giderdiğini dile getirdi.

Arınç, daha sonra konferans salonunun açılışını yaparak, öğrenci ve velilerle sohbet etti. Salonun yapımında emeği geçen hayırseverlere plaket veren Arınç, Okul Aile Birliği'nce hazırlanan yiyeceklerden konuklara ikram etti. İHA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler