YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mezarlıkta patlayıcı bulundu
Kozlu Mezarlığı'nda bir miktar patlayıcı madde ele geçirildi
Mezarlıkta patlayıcı bulundu
17 Nisan 2012 / 14:21 Güncelleme: 17 Nisan 2012 / 17:17

Terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen bir operasyon kapsamında gözaltına alınan bazı kişilerin ifadeleri doğrultusunda Kozlu Mezarlığı'nda başlatılan arama çalışmalarında bir miktar patlayıcı madde ele geçirildi.

Zeytinburnu Merkez Efendi Mahallesi'ndeki Kozlu Mezarlığı'nda polislerce detektör ve eğitimli köpeklerin de kullanımıyla başlatılan arama çalışmalarında poşet içinde bir miktar patlayıcı maddeye ulaşıldığı ve çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

HÜSEYİN ÇAPKIN AYRINTILARI VERDİ

Patlayıcılarla ilgili ilk açıklama İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'dan geldi. Çapkın, Kozlu Mezarlığı'ndaki arama çalışmalarında toprağa gömülü olarak 15 kilogram plastik patlayıcı, 5 ayrı ateşleme tertibatı ve bir adet el bombası ele geçirildiğini bildirdi.

Çapkın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinden ayrılırken basın mensuplarının soruları üzerine, ''Patlayıcı madde 2 ayrı cins görünüyor. 11 kilogram bir parçası, 4 kilogram da diğer bir parçası... Ayrıca plastik patlayıcı... 5 ayrı ateşleme tertibatı görünüyor. Bir de el bombası var'' dedi.

Çapkın, Kozlu Mezarlığı'nda ele geçirilen 15 kilogram patlayıcının 11 kilogramının A4, 4 kilogramının da RDX tipi olduğunun sanıldığını belirterek, ''Uzman arkadaşlara sordum. A4'lerin toplamı 500 tane el bombası eşdeğerinde olduğu belirtildi'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler