YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metroda bomba paniği
Metroda bomba paniği
19 Eylül 2010 14:40
Bir kadın tarafından metroda unutulan valiz Bursa polisini ayağa kaldırdı. Yarım saatlik bir çalışma sonrası fünye ile patlatılan valizden kadın eşyaları çıktı.

Bursa'da metro istasyonunda bir kadın tarafından unutulan valiz, kısa süreli bomba paniği yaşanmasına neden oldu.

Bursa Osmangazi İlçesi Osmangazi Metro İstasyonu'nda hamamdan gelen bir kadın tarafından unutulan çanta polisi alarma geçirdi.
Kentin en yoğun metro istasyonlarından biri  olan Osmangazi Metro İstasyonu içinde peronlarda unutulan bir çanta emniyeti ayağa kaldırdı. Yaklaşık yarım saatlik bir çalışma sonrasında fünye ile patlatılan çantadan kadın eşyaları, havlu ve şampuan çıktı. Olay yerinde güvenlik tedbirleri alan polislerin çalışmaları meraklı vatandaşlarca izlendi.

Metro güvenlik görevlilerinin 155 polis imdat hattını aramaları ile olay yerine gelen emniyet mensupları çevre güvenliği alarak çantanın yanına kimseyi yaklaştırmadı. Bu süre zarfında tramvayların kontrollü olarak yolcu taşımasına izin verildi.Bomba imha uzmanının şüpheli çantayı etkisiz hale getirmeye çalıştığı sırada metro boşaltılıp  tramvay seferleri durduruldu.

Terörle Mücadele Şubesi bomba imha uzmanları olay yerine gelir gelmez sinyal kesici jammer yerleştirdi. Bomba uzmanı polis koruyucu kıyafetini giyindikten şüpheli valizin bulunduğu yere gitti. Çantaya fünye yerleştiren bomba imha uzmanı valizi daha güvenli bir yere alarak kontrollü patlatma yaptı.

Büyük bir gürültü ile gerçekleşen patlamanın ardından metroda yoğun bir duman oluştu. Patlatılan valizin içinden ıslak kadın giysileri ve havlular çıktı. Çantanın bir kadın tarafından unutulduğu belirtilirken, bir poşete doldurulan giysiler, incelenmek üzere emniyete götürüldü.
Öte yandan, çantanın patlatılmasının ardından tramvay seferleri tekrar başlatıldı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler